Trwa ładowanie...
d2t31e7

Znaleziono ukradzione auto. Towar w pojeździe był wart 100 tys. zł

Skradzione auto należało do firmy kurierskiej. Po tygodniu poszukiwań udało się je odnaleźć na warszawskim Ursynowie. W dniu kradzieży w pojeździe znajdowały się paczki o łącznej wartości około 100 zł. Znalazły się… w nienaruszonym stanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja znalazła ukradziony samochód firmy kurierskiej
Policja znalazła ukradziony samochód firmy kurierskiej (Policja, Fot: Policja)
d2t31e7

- Samochód został odnaleziony w tym tygodniu na terenie Warszawy. W stacyjce pojazdu sprawca pozostawił kluczyki. Mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany. Mamy jego rysopis oraz zdjęcia. Wizerunek podejrzewanego zarejestrowały także kamery monitoringu w miejscach, w których wcześniej dostarczał paczki - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Pojazd został skradziony w pierwszej połowie września w centrum Piaseczna. W aucie były dwie osoby - kierowca oraz praktykant, który dopuścił się kradzieży auta.

- Gdy kierowca zatrzymał się i wysiadł, by przekazać jedną z paczek, na jego miejsce "wskoczył" praktykant i natychmiast odjechał furgonetką wypełnioną paczkami - wyjaśnił nadkom. Jarosław Sawicki.

d2t31e7

Śledztwo ws. Czajki. "Musiałem to zgłosić. Dość tych nieszczęść"

Poszukiwania trwają. Odpowiedzialnym za kradzież był praktykant z firmy kurierskiej. Co ciekawe - ukradł auto, ale przesyłki w pojeździe warte około 100 tys. zł zostawił w stanie nienaruszonym.

Policja nie opublikowała jeszcze wizerunku mężczyzny, bo - jak wynika z ustaleń - nie ma na to zgody prokuratury.

d2t31e7

Kim jest poszukiwany?

Praktykant przed kradzieżą pracował w firmie dwa dni. Nie miał podpisanej umowy, dlatego pracownicy firmy nie są w stanie podać jego danych. Przedstawiał się jako "Maciek"

- Najprawdopodobniej niedopełnione zostały formalności związane z zatrudnieniem praktykanta. Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązków związanych z kodeksem pracy, których brak, jak w tym przypadku, może być wykorzystany w celach przestępczych - powiedział Sawicki.

Praktykant ma odpowiedzieć za kradzież samochodu, prawdopodobnie nie odpowie za kradzież towaru wartego 100 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t31e7

Podziel się opinią

Share
d2t31e7
d2t31e7