Trwa ładowanie...
d3m7pnv
średnie wynagrodzenie

Znowu na szczycie najlepiej zarabiających!

Jak co roku, największe zarobki odnotowano w Warszawie. Mediana płacy całkowitej w stolicy wyniosła w 2011 roku 5 500 PLN brutto
Share
Znowu na szczycie najlepiej zarabiających!
d3m7pnv

Niezależnie od wieku, osoby zatrudnione w stolicy otrzymywały wyższe wynagrodzenia niż pracujący na terenie całego województwa. Różnice sięgały od 32 proc. wśród osób w wieku 18-25 lat, do prawie 83 proc. wśród pracowników od 41-50 roku życia.

Na jakim poziomie kształtowały się płace na wybranych stanowiskach? Zarobki głównych księgowych osiągnęły niemal 8 000 PLN brutto. Analitycy finansowi otrzymywali 5 500 PLN, specjaliści ds. kadr i płac – o 1 000 PLN mniej. Mediana wynagrodzenia asystenta, asystentki czy pracownika biurowego kształtowała się na poziomie 2 900 PLN.

d3m7pnv

Wpływ na płace pracowników miało także pochodzenie kapitału firmy. Analiza pokazała, że przedstawiciele wszystkich szczebli w rodzimych podmiotach zarabiali mniej niż ich koledzy w przedsiębiorstwach zagranicznych. Największe rozbieżności były na stanowiskach dyrektorskich, gdzie w polskich firmach płacono 13 000 PLN, a w zagranicznych 22 000 PLN.

Monika Tomczyk

Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php )

AS

Uważasz, że zarabiasz za mało? Chcesz dorobić do pensji? Dodatkowa praca czeka na ciebie!

d3m7pnv

Podziel się opinią

Share
d3m7pnv
d3m7pnv