WP

Zobacz, co zrobić z nietrafionym prezentem. Zawsze można przekazać go dalej, ale są też inne sposoby

Wszyscy to zapewne poczuliśmy choć raz w życiu. Piękny papier wreszcie udało się oddzielić od prezentu i właśnie stało się jasne, że te perfumy, kolczyki czy koszula nie są w naszym guście. Co możemy z tym zrobić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawet jeden na pięć prezentów jest kompletnie nietrafiony.
Nawet jeden na pięć prezentów jest kompletnie nietrafiony. (flickr.com, Fot: Sean MacEntee)
WP

Nie sposób trafić w gust każdego z obdarowywanych. Dlatego nie może dziwić, że średnio nawet 20 proc. prezentów jest kompletnie nietrafionych. Oczywiście są takie sytuację kiedy nie możemy liczyć na paragon. Wtedy pozostaje nam próbować podarunek próbować sprzedać w internecie.

Co kupić, gdy mamy ograniczony budżet na prezent?

WP

Co jednak w sytuacji, kiedy autor prezentowego niewypału będzie tak miły i da nam paragon? W sklepie internetowym mamy szansę załatwić wszystko bez większych problemów. Gorzej, gdy zakupy robiliśmy w sklepie tradycyjnym. Wtedy nie mamy możliwości zwrotu, jeśli towar nie ma wad i po prostu przestał się nam podobać.

Przeczytaj także: Rewolucja na Allegro. Za przesyłkę i zwrot towaru nie zapłacisz nic

Tu jednak warto się postarać nieco ponegocjować, bo tak naprawdę to od dobrej woli sprzedawcy zależy, czy zgodzi się przyjąć nieudane z naszego punktu widzenia zakupy.

Jak jest w przypadku sklepów internetowych? Tutaj sprzedawca nie może odmówić przyjęcia zwrotu. Jest jednak warunek. Jest na to 10 dni od dostarczenia przedmiotu przez listonosza czy kuriera. Wiele zależy więc od tego, kiedy nasz prezent dotarł do zamawiającego. Przy zwrocie nie trzeba podawać przyczyny, lecz jedynie oświadczyć, że odstępujemy od umowy kupna.

WP

Sam prezent trzeba odesłać do 14 dni. Sklep musi ponadto oddać całą sumę, jaka została za przedmiot – ma na to 14 dni od otrzymania zwrotu. Wszystkie koszty związane z odesłaniem przedmiotu musimy niestety ponieść z własnej kieszeni.

Warto też pamiętać, że nie jesteśmy zobowiązani do załączenia oryginalnego opakowania. Sprzedawca nie może go od nas wymagać. Podobnie jest z paragonem czy fakturą. Za dowód zakupu wystarczy potwierdzenie płatności przelewem czy kartą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP