Trwa ładowanie...

ZUS. 500 plus dla przedsiębiorców. Zasady przyznawania ulgi

500 plus dla przedsiębiorców zakłada, że wszystkie firmy o przychodach do 10 tys. złotych miesięcznie i dochodach do 6 tys. złotych miesięcznie, będą płaciły składki do ZUS-u o ok. 500 złotych mniejsze, niż obecnie.

Share
ZUS. 500 plus dla przedsiębiorców. Zasady przyznawania ulgi
Źródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com
d3j3ge5

ZUS. 500 plus dla przedsiębiorców - zasady przyznawania

Zasady przyznawania świadczenia 500 plus dla firm określają , że wszystkie przedsiębiorstwa o przychodach do 10 tys. złotych miesięcznie i dochodach do 6 tys. złotych miesięcznie, będą płaciły składki do ZUS-u o ok. 500 złotych mniejsze, niż obecnie.

Limit przychodów odznacza tym samym, że z nowego programu PiS-u nie będą mogli skorzystać właściciele sklepów.

Obejrzyj: ZUS. Zniesienie limitu 30-krotności. Skutek może być niższy od spodziewanego

Małe sklepy potrafią wygenerować miesięcznie przychód w wysokości sześciocyfrowej – tym samym granica przychodów na poziomie 10 tys. złotych nie obejmie handlu.

ZUS. 500 plus dla przedsiębiorców składową "pakietu dla biznesu"

Oprócz świadczenia "500 plus dla firm" kolejnymi udogodnieniami w kwestii prowadzenia biznesu mają być:

  • Prosty PIT (ryczałt do 2 mln euro). Czterokrotnie zostanie podniesiony limit przychodów, do którego firmy mogą ryczałtowo rozliczać PIT. Granica zostanie podniesiona z 250 tys. euro do 1 mln euro rocznych przychodów. W przyszłości próg zastosowania ryczałtu ma wzrosnąć do 2 mln euro.
  • 9-procentowy CIT (do 2 milionów przychodów) - Obniżona w 2019 r. z 15 do 9 proc. stawka CIT obejmie większą liczbę firm. Limit przychodów uprawniających do tego obniżenia zostanie bowiem podniesiony z 1,2 mln euro do 2 mln euro.

PiS zapowiedział również, że 1,123 mld zł zostanie przeznaczone na wsparcie małych i średnich firm, które chcą się rozwijać na polskim rynku. Konkrety nie są na razie znane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j3ge5

Podziel się opinią

Share
d3j3ge5
d3j3ge5