Trwa ładowanie...
d4cvqp1

ZUS ostrzega przed oszustami. Rozsyłają zawirusowane maile z fałszywymi fakturami

Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika. Plik zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast instaluje się na komputerze - ostrzega ZUS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści podszywają się pod ZUS.
Oszuści podszywają się pod ZUS. (Forum)
d4cvqp1

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał ostrzeżenie przed rozsyłanymi ostatnio fałszywymi mailami, których nadawcy podszywają się pod ZUS.

Maile zawierają informację o konieczności opłacenia faktury rzekomo wystawionej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W rzeczywistości to podstęp, którego celem jest sprzedanie nam wirusa.

Wideo: od stycznia 2019 roku ZUS będzie przyjmował dokumenty dotyczące ubezpieczonych w formie elektronicznej

Nie powinniśmy nawet z ciekawości klikać w załącznik, ponieważ uruchomimy wtedy wirusa, który natychmiast zainstaluje się na komputerze.

d4cvqp1

"Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł do bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych" - ostrzega ZUS i radzi, że jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować.

"Wszystkich naszych klientów uczulamy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur, tak jak nie wystawia i nie wysyła innej dokumentacji drogą mailową" - czytamy w komunikacie zakładu.

Instytucja przypomina, że wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej Zakładu.

"Ewentualne informacje drogą elektroniczną ZUS przekazuje tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS" - zaznaczono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cvqp1

Podziel się opinią

Share

d4cvqp1

d4cvqp1