ycipk-1knue3

ZUS partnerem edukacyjnym festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Po raz piąty na mapie Polski w wakacje pojawi się nowa stolica - Stolica Języka Polskiego, którą tradycyjnie jest Szczebrzeszyn na Roztoczu. W tym roku jednym z partnerów edukacyjnych festiwalu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), który przeprowadzi warsztaty z prostego pisania i dyskusje o języku w życiu publicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZUS partnerem edukacyjnym festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie
ZUS partnerem edukacyjnym festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (PAP)
ycipk-1knue3

Jak zapewnia ZUS, od kilku lat w instytucji wdrażany jest prosty język w komunikacji z klientami. Specjalnie przygotowani pracownicy Zakładu, trenerzy-konsultanci, szkolą koleżanki i kolegów, by pisali do klientów w sposób jasny i zrozumiały.

Pracownicy będą chcieli podzielić się tą wiedzą na festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie w dniach 5-10 sierpnia. Warsztaty z językiem w namiocie ZUS-u będą się odbywać dwa razy dziennie, o godz. 10.30 i 14.15.

Jak czytamy w komunikacie, każdego dnia festiwalu od 10.00 do 19.00 można będzie także skorzystać z porad ekspertów ZUS. Wszyscy zainteresowani będą mogli dopytać o emerytury, renty, ulgi dla przedsiębiorców czy zasiłki.

ycipk-1knue3

Zobacz: Szum wokół podwyżki składek ZUS dla przedsiębiorców. "Zasady nie zmieniły się od 1999"

ZUS na festiwalu w Szczebrzeszynie udostępni również stoisko, na którym będzie można zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych i tym samym mieć dostęp do swojego konta w ZUS.

Pracowników instytucji w Szczebrzeszynie będzie można spotkać od 5 do 10 sierpnia na terenach zielonych przy szkole, przy ul. Zamojskiej 70. W niedzielę festiwal przenosi się do Zamościa na Rynek Wodny.

ycipk-1knue3

Czytaj także: ZUS chwali się wysokimi wpływami na rachunki indywidualne

Jak zapewniają organizatorzy, w ramach przygotowanych atrakcji, nie zabraknie quizów wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych z nagrodami, przewidziany jest także kącik zabaw dla dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1knue3

ycipk-1knue3
ycipk-1knue3