Trwa ładowanie...
podatki
09-06-2006 13:33

"ZUS powinien zdążyć ze zmianą systemu"

Wiceminister finansów Jarosław Pietras uważa, że ZUS zdąży w ciągu pół roku zmienić system tak, by uwzględnić proponowane przez rząd zmiany w odprowadzaniu składek chorobowych.

"ZUS powinien zdążyć ze zmianą systemu"
dgww36r
dgww36r

_ Dyskusja na temat, które obciążenia dla przedsiębiorców i pracowników zmniejszać toczy się od dłuższego czasu i jeśli występowały problemy z systemem informatycznym, to należało zgłosić je wcześniej _ - powiedział dziennikarzom.

"Gazeta Wyborcza" podała, że ZUS poinformował, że w przypadku przyjęcia przez Sejm rządowego projektu reformy podatkowej, nie będzie w stanie prowadzić rozliczeń składki chorobowej.

Projekt przygotowany przez minister Gilowską przewiduje obniżenie składki chorobowej do 1,80 proc. z 2,45 proc. i przeniesienie obowiązku jej opłacania na pracodawcę. Według przedstawicieli ZUS, wymagałoby to zmian w systemie informatycznym, które uniemożliwiłyby rozliczanie nowej składki już od 2007 roku.

_ Albo trzeba było wcześniej o tym powiedzieć albo mamy do czynienia z terroryzmem informatycznym i próbą podporządkowania zmian ważnych dla gospodarki kwestią technicznym. Mamy pół roku (...) to jest wystarczająco dużo czasu aby w tej sprawie dyskutować _ - dodał Pietras. (eg)

dgww36r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgww36r