Trwa ładowanie...
d3dvenr

ZUS. Wysyłka PIT-ów świadczeniobiorców została zakończona

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) rozesłał już ponad 9,73 mln deklaracji podatkowych PIT do swoich klientów. Deklaracje trafią do osób, które w ubiegłym roku pobierały świadczenia z tytułu ubezpieczenia społecznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZUS. Wysyłka PIT-ów świadczeniobiorców została zakończona
ZUS. Wysyłka PIT-ów świadczeniobiorców została zakończona (PAP)
d3dvenr

ZUS. Wysyłka PIT-ów świadczeniobiorców została zakończona

Wysyłka rozpoczęła się w drugiej połowie stycznia. W tym roku ZUS zakończył ją przed terminem. Dziś (12.02) ostatnia partia PIT-ów (144 tys.) trafiła na pocztę, a same listy dotrą do zainteresowanych za kilka dni.

Oglądaj: Mały ZUS dla nielicznych. "Państwo ściąga podatki przekraczające dochody"

*PIT-y, które rozsyła ZUS: *

  • PIT-40A (otrzymują emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS i nadal je otrzymują),
  • PIT-11A (to informacja o dochodach dla dwóch grup. Otrzymują ją osoby, które pobierały świadczenia z ubezpieczenia chorobowego (np. zasiłek chorobowy lub macierzyński).
  • PIT-11 (otrzymają osoby, które pobrały w ubiegłym roku świadczenie należne po osobie zmarłej lub alimenty potrącone ze świadczenia wypłacanego przez ZUS dla osób alimentowanych na podstawie wyroku sądu lub ugody, w kwocie przekazanej nadwyżki powyżej 700 zł miesięcznie).

Każdy emeryt i rencista posiada również możliwość przekazania "1 procent" podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jeżeli jest to ta sama organizacja co w roku ubiegłym, nie trzeba składać dodatkowych dokumentów. Natomiast podatnik, który chce zmienić odbiorcę "1 procenta", powinien dostarczyć do urzędu skarbowego wypełniony druk PIT-OP.

d3dvenr

Podziel się opinią

Share
d3dvenr
d3dvenr