Trwa ładowanie...

Związki wysadzą nowy rozkład jazdy PKP w powietrze

Po 9 grudnia część pociągów zostanie na bocznicach, Polska może stanąć - donosi na pierwszej stronie "Dziennik Gazeta Prawna"

Share
Związki wysadzą nowy rozkład jazdy PKP w powietrze
Źródło: Thinkstock
d1bu754

Po 9 grudnia część pociągów zostanie na bocznicach, Polska może stanąć - donosi na pierwszej stronie "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety czeka nas powtórka z paraliżu na kolei sprzed 2 lat. Po 9 grudnia trzy największe związki zawodowe kolejarzy najprawdopodobniej przystąpią do strajku. Ogłosiły już referendum w tej sprawie - pisze "DGP".

Powodem groźby strajku jest zapowiedziane ograniczenie ulg na bilety dla kolejowych emerytów i rencistów. Szef Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych, Leszek Miętek zaznacza, że jeśli w referendum większość związkowców opowie się za strajkiem, to protest nastąpi.

Trzy największe związki zawodowe zrzeszają łącznie 70 procent pracujących na kolei. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że do strajku przyłączą się Polskie Linie Kolejowe. Oznacza to zablokowanie kluczowych odcinków torów i odwołanie wielu pociągów - alarmuje gazeta. Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

MA

d1bu754

Podziel się opinią

Share
d1bu754
d1bu754