Trwa ładowanie...

Związki wysadzą nowy rozkład jazdy PKP w powietrze

Po 9 grudnia część pociągów zostanie na bocznicach, Polska może stanąć - donosi na pierwszej stronie "Dziennik Gazeta Prawna"

Związki wysadzą nowy rozkład jazdy PKP w powietrzeŹródło: Thinkstock
d386e3n
d386e3n

Po 9 grudnia część pociągów zostanie na bocznicach, Polska może stanąć - donosi na pierwszej stronie "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety czeka nas powtórka z paraliżu na kolei sprzed 2 lat. Po 9 grudnia trzy największe związki zawodowe kolejarzy najprawdopodobniej przystąpią do strajku. Ogłosiły już referendum w tej sprawie - pisze "DGP".

Powodem groźby strajku jest zapowiedziane ograniczenie ulg na bilety dla kolejowych emerytów i rencistów. Szef Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych, Leszek Miętek zaznacza, że jeśli w referendum większość związkowców opowie się za strajkiem, to protest nastąpi.

Trzy największe związki zawodowe zrzeszają łącznie 70 procent pracujących na kolei. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że do strajku przyłączą się Polskie Linie Kolejowe. Oznacza to zablokowanie kluczowych odcinków torów i odwołanie wielu pociągów - alarmuje gazeta. Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

MA

d386e3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386e3n