Trwa ładowanie...
d386ndg

Związkowe manifestacje z założenia pokojowe

Liderzy najważniejszych central związkowych zapowiadają, że będą protestować aż do skutku przeciwko złej polityce rządu. Jutro pierwszy dzień organizowanych w Warszawie przez Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych protestów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Związkowe manifestacje z założenia pokojowe
(Adam Warżawa/PAP)
d386ndg

Manifestacje mają potrwać cztery dni, a może i dłużej - mówi szef OPZZ Jan Guz. Dodaje, że związki chcą, by protesty przebiegały w sposób pokojowy, ale niezadowolenie w społeczeństwie jest tak wysokie, że mogą być one hałaśliwe, bądź mogą wydarzyć się zdarzenia nieprzewidziane przez organizatorów.

Polecamy: Minister pracy: spełniamy postulaty związkowców

Jutro związkowcy mają pikietować najważniejsze ministerstwa. Związkowcy spotkają się przed ośmioma resortami, między innymi: zdrowia, pracy i opieki społecznej, administracji, gospodarki, a także skarbu. Gospodarzom tych resortów zostaną przedstawione postulaty. Wśród nich między innymi odwołanie ministra pracy oraz wycofanie się rządu z wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy. Tylko pod takim warunkiem związki powrócą do prac w komisji trójstronnej, z której się wycofały - mówi szef Solidarności Piotr Duda. Są też inne postulaty, jak powrót do niższego wieku emerytalnego, zajęcie się przez sejm obywatelskim projektem ustawy o płacy minimalnej oraz ustawą kryzysową. Związkowcy chcą też, by rząd wycofał się z wygaszania emerytur pomostowych.

d386ndg

Jutro zostanie też rozbite miasteczko namiotowe przed Sejmem, w którym w czwartek i piątek będą odbywały się panele dyskusyjne z udziałem ekspertów. W sobotę kulminacja protestów. Ma być zorganizowany marsz gwiaździsty.

Związkowe pochody przemaszerują z trzech miejsc: sprzed Pałacu Kultury i Nauki, okolic Stadionu Narodowego i sprzed Sejmu, by spotkać się przy rondzie de Gaulle'a. Stamtąd przejdą do Placu Zamkowego. Związkowcy zakładają, że tam odbędzie się finał akcji.

Szukasz pracy? Sprawdź najnowsze oferty z całej Polski!

d386ndg

Podziel się opinią

Share
d386ndg
d386ndg