Trwa ładowanie...

Zwolnienia w Portach Lotniczych

Co najmniej 310 miejsc pracy utworzy pięć kolejnych firm, które otrzymały
zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spółki te zainwestują ponad
162 mln zł. Od początku 2014 roku ŁSSE wydała już 21 zezwoleń.

Zwolnienia w Portach LotniczychŹródło: Newspix.pl
djskidu
djskidu

O blisko 500 osób zmniejszy się w najbliższym czasie zatrudnienie w przedsiębiorstwie Porty Lotnicze. Dobiega końca pierwszy etap restrukturyzacji w firmie. Władze PPL twierdzą, że koszt restrukturyzacji zatrudnienia wyniesie łącznie ponad 250 milionów złotych. Jednak dzięki zmniejszeniu zatrudnienia przedsiębiorstwo zmniejszy koszty swojej działalności o 100 milionów złotych rocznie.

Wraz z zakończeniem pierwszego etapu restrukturyzacji zatrudnienia, zmieni się struktura organizacyjna Portów Lotniczych. - Od jutra część dotychczas funkcjonujących komórek zostanie zlikwidowana, część zostanie połączona, a w niektórych przypadkach inaczej zostaną rozdzielone zadania i kompetencje. Celem tych zmiana ma być uproszczenie procesu decyzyjnego i poprawę efektywności działania przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorstwo pracuje również nad nową strategią działania na najbliższe lata oraz przygotowuje nowy Plan Generalny dla Lotniska Chopina w Warszawie. Zwolnienia są prowadzone przede wszystkim w ramach programu dobrowolnych odejść. Do końca roku zatrudnienie w Portach Lotniczych zmniejszy się o kolejnych 300 osób. Początkowo związki zawodowe, działające w PPL nie zgadzały się zmiany w firmie i groziły strajkiem. Ostatecznie jednak zrezygnowały z protestu i zawarły porozumienie z zarządem przedsiębiorstwa.

(AS)

djskidu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djskidu