Trwa ładowanie...
dfqc6hr
16-03-2017 17:39

Zysk netto Grupy Kęty wzrósł r/r do 277,89 mln zł w 2016 r.

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Grupa Kęty odnotowała 277,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 209,81 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

dfqc6hr
dfqc6hr

Zysk operacyjny wyniósł 282,33 mln zł wobec 244,44 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody operacyjne sięgnęły 2 293,11 mln zł w 2016 r. wobec 2 045,45 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2016 r. wyniósł 176,33 mln zł wobec 150,82 mln zł zysku rok wcześniej.

"Grupa Kęty i jej spółki tworzące grupę kapitałową osiągnęły po raz kolejny z rzędu rekordowe wyniki sprzedaży w kraju i na rynkach eksportowych. Stało się to pomimo słabszego - niż w latach poprzednich - tempa rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki. Tymczasem - jakby na przekór niekorzystnym tendencjom - nasze spółki zanotowały znaczący wzrost sprzedaży, umacniając swoje pozycje na rynku krajowym, a jednocześnie zanotowały dynamiczny wzrost eksportu. Oznacza to, że odniosły podwójny sukces. Dobre wieści płynące z poszczególnych spółek przełożyły się na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Grupy Kęty, która dzięki spójności działania, umiejętnego panowania nad kosztami i rynkiem, a także umiejętnością budowy kompetencji w poszczególnych obszarach biznesowych, umocniła swoją pozycję w trzech głównych segmentach. W efekcie wartość sprzedaży wzrosła do 2,3 mld złotych i była największa w historii (wzrost +12% r/r). Rekordowy był także zysk netto, który wyniósł 278 mln zł (wzrost +32% r/r)" - napisał prezes
Dariusz Mańko w liście załączonym do raportu rocznego.

dfqc6hr

Głównym czynnikiem wspierającym przychody był kolejny rok z rzędu dynamicznie rosnący eksport (+20%) przy 6% wzroście na rynku krajowym, podano także.

"Dzięki osiągniętym poziomom sprzedaży a w konsekwencji efektywnie wykorzystanym mocom produkcyjnym było możliwe utrzymanie wysokiego poziomu marży na działalności operacyjnej gdyż koszty stałe rozłożyły się na większy wolumen sprzedanych produktów. W efekcie skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej wzrósł do 282,3 mln zł (+16%) a skonsolidowany zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 277,9 mln zł (wzrost o 32%). Czynnikiem który miał znaczący wpływ na tak wysoką dynamikę zysku netto było rozpoznanie aktywa na podatek z tytułu działalności w strefie ekonomicznej. Dodatni wpływ z tego tytułu wyniósł w 2016 roku ok. 50 mln zł. W 2017 roku szacowana wielkość rozpoznanego aktywa będzie znacznie mniejsza i wyniesie ok. 5 mln zł" - czytamy także.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

(ISBnews)

dfqc6hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfqc6hr