Trwa ładowanie...
d13yibe

12 listopada 2018: Czy nadchodzący poniedziałek będzie wolny od pracy?

12 listopada 2018: Według projektu ustawy nadchodzący poniedziałek będzie dniem wolnym od pracy. Kto mimo to będzie musiał pracować? Czy tego dnia zrobimy zakupy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
12 listopada 2018: Czy nadchodzący poniedziałek będzie wolny od pracy?
12 listopada 2018: Czy nadchodzący poniedziałek będzie wolny od pracy? (iStock.com)
d13yibe

12 listopada – dzień wolny od pracy

Przypominamy, że po trzech poprawkach przyjęto projekt ustawy. 26 października SENAT RP przegłosował poprawkę i planowo 12 listopada 2018 ma być dniem wolnym od handlu. Nie można jednak zapomnieć, że do wprowadzenia ustawy w życie niezbędne jest uprzednie podpisanie jej przez Prezydenta RP. Jeżeli Andrzej Duda złoży swój podpis Święto Niepodległości będziemy obchodzić przez całe dwa dni.

12 listopada – jak wielu posłów poparło ustawę?

Ustawa, na mocy której 12 listopada 2018 ma być dniem wolnym od pracy została przyjęta bardzo szybko. Głosy posłów były następujące:

d13yibe

233 posłów – za
105 posłów – przeciw
77 posłów – wstrzymało się od głosu

12 listopada – dzień wolny, ale nie dla wszystkich

Należy jednak zaznaczyć, że chociaż planowo 12 listopada będzie dniem wolnym, niektórzy będą musieli pojawić się w pracy. Kodeks pracy dopuszcza w święta wykonywanie pracy: w ruchu ciągłym, dotyczących ochrony mienia i środowiska, w transporcie i komunikacji, w hodowli i rolnictwie, w ruchu ciągłym, w służbach ratowniczych i mundurowych, przy pracy zmianowej, przy prowadzonych niezbędnych remontach oraz w sektorze usług z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej. Pracować będą także zakłady produkujące żywność, apteki, szpitale i ambulatoria.

Entuzjazmu związanego z 12 listopada 2018 nie podzielają jednak ekonomiści. Ich daniem gospodarka straci na tym posunięciu nawet 4 mld złotych.

d13yibe

Podziel się opinią

Share
d13yibe
d13yibe