Trwa ładowanie...

13. emerytura tylko w tym roku. W rządowych planach na przyszłość nie ma o niej mowy

W dokumencie Ministerstwa Finansów określającym wydatki budżetowe na przyszłość nie ma wzmianki o trzynastej emeryturze. Wszystko wskazuje więc na to, że będzie to tylko jednorazowe świadczenie.
Share
W planach rządu nie ma wzmianek o wypłaceniu trzynastej emerytury w kolejnych latach.
W planach rządu nie ma wzmianek o wypłaceniu trzynastej emerytury w kolejnych latach.Źródło: East News, Fot: Wojtek Laski/East News
d2xuopk

Ten dokument to Aktualizacja Programu Konwergencji. Jak podaje "Super Express", znalazły się w nim wzmianki o zerowym PIT-cie dla młodych, obniżeniu kosztów pracy i stawki PIT dla części pracowników do 17 proc. Ale o trzynastej emeryturze ani słowa.

Zwracał też już na to uwagę główny ekonomista Credit Agricole Polska Jakub Borowski.

To oznacza, że pod znakiem zapytania stoją wcześniejsze zapowiedzi resortu rodziny i pracy. "W planach mamy, by podobne świadczenie wypłacić również w 2020 roku" - pisało ministerstwo w ubiegłym tygodniu.

d2xuopk

Obejrzyj też: 13 emerytura to na rękę 888 zł. Rzecznik ZUS zapewnia: wszystko jest w porządku

Teraz wygląda na to, że "trzynastka" ma być po prostu kiełbasą wyborczą dla emerytów. - W eurowyborach seniorzy głosują najmniej licznie. Wyraźnie widać, że PiS chce, żeby zagłosowali w zamian za jednorazową trzynastą emeryturę - skomentowała dla "SE" posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz.

Czytaj też: 13 emerytura do zmiany. Rząd PiS błyskawicznie poprawi dziurę w przepisach

13 emerytura to świadczenie zapowiedziane w "piątce Kaczyńskiego". 1100 złotych brutto, czyli 888 netto, ma trafić do wszystkich emerytów i rencistów.

Czytaj też: PiS naprawia błędy w 13. emeryturze. Koszt programu podskoczy o kilkadziesiąt milionów złotych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xuopk

Podziel się opinią

Share
d2xuopk
d2xuopk