Trwa ładowanie...

2 lata więzienia dla księdza za pedofilię

Ksiądz Zbigniew R. skazany

2 lata więzienia dla księdza za pedofilięŹródło: Stock
d4dv0jj
d4dv0jj

Proces kapłana, byłego proboszcza jednej z kołobrzeskich parafii, rozpoczął się w marcu ub.r. i toczył z wyłączoną jawnością. Niejawne było również uzasadnienie wyroku.

Prokuratura zarzucała księdzu popełnienie w latach 2000 - 2001 piętnastu czynów pedofilskich wobec 12-letniego wówczas Marcina K. i jednego takiego samego czynu w 1999 r. wobec 14-letniego Piotra K. (pokrzywdzenie nie są krewnymi).

Jak wynika z ogłoszonego we wtorek wyroku, sąd uznał kapłana za winnego jedenastokrotnego doprowadzenia małoletnich do poddania się czynnościom seksualnym.

d4dv0jj

Marcin K., który występował w procesie w charakterze oskarżyciela posiłkowego, powiedział dziennikarzom, że jest zadowolony z wyroku. "Czuję radość, będę mógł zacząć nowy etap życia" - dodał.

Oskarżonego księdza nie było w sądzie na ogłoszeniu wyroku. W śledztwie, jak informowała prokuratura, kapłan nie przyznawał się do zarzutów. W początkowym etapie postępowania duchowny był aresztowany. Potem zamieniono mu ten środek na dozór policji i poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł.

Ksiądz R. proboszczem w Kołobrzegu był w latach 1998 - 2008. Odwołano go z tej funkcji z powodu podejrzenia naruszenia zasad celibatu przez kontakty seksualne z dorosłym mężczyzną. Ksiądz został suspendowany przez biskupa, co oznacza, że jest zawieszony w pełnieniu obowiązków kapłana.
(Nap)

d4dv0jj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dv0jj