ycipk-1g69fi

20 tys. zł po 2 miesiącach na stanowisku. Szef Państwowej Inspekcji Pracy sam się nagrodził

Dokładnie 20 871 zł nagrody dostał w 2017 r. Wiesław Łyszczek, szef Państwowej Inspekcji Pracy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że taką nagrodę dostał zaledwie 2 miesiące po objęciu stanowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef PIP broni się, że to nie on sam sobie dał nagrodę, lecz przyznało je kolegium. Sam jednak wchodzi w jego skład.
Szef PIP broni się, że to nie on sam sobie dał nagrodę, lecz przyznało je kolegium. Sam jednak wchodzi w jego skład. (pip.gov.pl)
ycipk-1g69fi

Jak pisze "Fakt", nagroda dla szefa PIP została ujawniona w odpowiedzi na interpelację posłanki PO Katarzyny Mrzygłockiej.

– Trzeba mieć niebywały tupet, żeby przyznać sobie samemu nagrodę, gdy na stanowisku nie przepracowało się nawet kwartału – powiedziała gazecie inna posłanka PO, Joanna Augustynowska.

Wideo: prezes ZUS wyjaśnia skąd biorą się niskie emerytury

ycipk-1g69fi

Podczas obrad sejmowej komisji polityki społecznej szef PIP bronił się, że to nie on sam sobie dał nagrodę, lecz przyznało je kolegium.

Okazuje się jednak, że w skład kolegium PIP wchodzi sam Łyszczek, trzech jego zastępców, dyrektor gabinetu i główny księgowy.

Na początku września money.pl ujawnił, że inspektorzy PIP z Warszawy muszą wydać przynajmniej 50 decyzji miesięcznie, jeśli chcą otrzymać nagrodę. – Mamy na siłę szukać sposobu, by ukarać mandatem – zdradził jeden z inspektorów.

ycipk-1g69fi

"Z uwagi na bardzo niski wskaźnik wydawanych wniosków i decyzji zobowiązują każdego inspektora pracy do (...) wydania 50 decyzji od dnia 01.09.2018 do 30.09.2018" - to fragment maila, który od przełożonej otrzymali inspektorzy zatrudnieni w stołecznym Okręgowym Inspektoracie Pracy ds. Nadzoru.

By "zachęcić" do bardziej efektywnego działania dodano zdanie o uzależnieniu nagród kwartalnych od realizacji "limitu".

"Dotychczasowy niski wskaźnik wydawanych decyzji i wystąpień będzie uwzględniony przy nagrodach" - czytamy w mailu.

Decyzja inspektora pracy niemal zawsze jest równoznaczna z nałożeniem na kontrolowanego mandatu. A te mogą wahać się od 1 tys. do 30 tys. zł.

ycipk-1g69fi

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? *Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1g69fi

ycipk-1g69fi
ycipk-1g69fi