Trwa ładowanie...

218 km dróg w Małopolsce w programie przebudowy dróg lokalnych

218 km małopolskich dróg powiatowych i gminnych zostanie zmodernizowanych w tym roku w ramach drugiego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Nakłady na ten cel wyniosą 71,5 mln zł.
Share
218 km dróg w Małopolsce w programie przebudowy dróg lokalnych
Źródło: Jupiterimages
d2usc8b

Rzecznik wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka poinformowała we wtorek, że dotacje na inwestycje drogowe otrzymało 51 małopolskich projektów: 33 z nich dotyczą dróg gminnych a 18 powiatowych. Wszystkie zmodernizowane trasy zostaną oddane do użytku w tym roku.

Jak zaznaczyła rzecznik, pierwotnie do listy małopolskich inwestycji drogowych, które otrzymały dofinansowanie w tym roku, zakwalifikowało się 25 projektów gminnych i 15 powiatowych. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się jednak, że udało się zaoszczędzić 13 mln zł. Umożliwiło to dofinansowanie 11 dodatkowych projektów, co pozwoli na przebudowę dodatkowych 43 km dróg.

W ramach programu w tym roku w Małopolsce zostanie zmodernizowanych prawie 92 km dróg gminnych oraz około 126 km dróg powiatowych.

d2usc8b

Najdłuższy z przebudowywanych odcinków drogi powstanie w powiecie bocheńskim i będzie miał ok. 17 km. Do tej pory oddano do użytku 11 tegorocznych inwestycji w gminach: Słopnice, Łukowica, Szczurowa, Gołcza, Książ Wielki, Limanowa, Biecz, Wieprz, Dobra i Miasto Gorlice oraz powiat miechowski.

Według Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na realizację przyszłorocznego, trzeciego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych region otrzyma w sumie, podobnie jak w ubiegłym roku, 71,5 mln złotych. Połowa dotacji przeznaczona będzie na drogi powiatowe, a połowa na gminne.

d2usc8b

Podziel się opinią

Share
d2usc8b
d2usc8b