Trwa ładowanie...
d3w28fb

2C Partners samodzielnie ukończy dwa projekty rewitalizacyjne w Warszawie

Warszawa, 26.03.2015 (ISBnews) - 2C Partners zawarło umowy, na mocy których przejęło kontrolę nad rewitalizacją kamienic przy ul. Kamionkowskiej 29 i ul. Czerniakowskiej 178 w Warszawie, podała spółka. Do tej pory projekty były realizowane we współpracy ze spółką Magmillon w ramach spółek celowych specjalnie do tego powołanych.
Share
d3w28fb

"Współpraca biznesowa z Magmillon Sp. z o.o. miała na celu poszerzenie zakresu działania 2C Partners. Głównym założeniem było odsprzedawanie projektów na wczesnym etapie restrukturyzacji do spółki celowej skupiającej niezależnych inwestorów, realizacja w ten sposób marży na projekcie, a następnie dalsza realizacja projektu w ramach spółki kooperujacej w zamian za wynagrodzenie wypłacane 2C Partners. Chodziło o to, aby 2C Partners miało hurtowych odbiorców mieszkań w projektach, które ze względu na swoją specyfikę nie nadawały się do realizacji w ramach podstawowej działalności naszej spółki finansowanej obligacjami" - wyjaśnił prezes Łukasz Tylec, cytowany w komunikacie.

"Jednak z czasem nastąpiła rozbieżność interesów pomiędzy naszą spółką a Magmillon, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się dojść do porozumienia. Dzięki temu będziemy samodzielnie realizować te projekty" - dodał Tylec.

Prace rewitalizacyjne Kamionkowskiej 29 trwają. Spółka rozpoczęła sprzedaż lokali o powierzchni 36-39 m2. Koniec prac wykończeniowych elewacji zaplanowano na 30 czerwca br. Nieruchomość przy ulicy Czerniakowskiej 178 to łącznie 23 lokale mieszkalne oraz 2 lokale użytkowe w kamienicy wybudowanej w 1938 roku, podano również.
2C Partners S.A. istnieje od 2006 roku, a podstawowa działalność spółki polega na restrukturyzacji i rewitalizacji nieruchomości mieszkalnych. Spółka operuje na rynku wtórnym nieruchomości zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i sprzedaży posiadanych zasobów. 2C Partners S.A. inwestuje obecnie w nieruchomości tylko na rynku stołecznym. Spółka prowadzi działalność od 2006 r. Od kwietnia 2013 r. jej obligacje są notowane na rynku Catalyst, a od maja 2014 r. akcje na rynku NewConnect i chce w tym roku przenieść się na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d3w28fb

Podziel się opinią

Share
d3w28fb
d3w28fb