Trwa ładowanie...
dylsh38

300 Plus. Nie wszyscy rodzice mogą składać wnioski o pieniądze na wyprawkę szkolną

Rodzice mogą już składać wnioski o 300 zł na szkolną wyprawkę. Nie dotyczy to rodziców dzieci, które zdawały w tym roku egzamin ósmoklasisty. Muszą wstrzymać się do 13 sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzice dzieci, które zdawały w tym roku egzamin ósmoklasisty, wniosek o 300 zł wsparcia złożą po 13 sierpnia
Rodzice dzieci, które zdawały w tym roku egzamin ósmoklasisty, wniosek o 300 zł wsparcia złożą po 13 sierpnia (Pixabay)
dylsh38

Od 1 lipca można składać wnioski o przyznanie świadczenia w programie "Dobry start", który popularnie określany jest mianem "Wyprawka Plus". Na 300 zł jednorazowego wsparcia mogą liczyć uczące się dzieci w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych próg podniesiony jest do momentu ukończenia 24. roku życia. Świadczenie przysługuje każdemu dziecku bez względu na dochody rodziców lub opiekunów prawnych.

Tegoroczny budżet "Dobrego startu" wynosi 1,5 mld zł, w dwóch poprzednich edycjach do beneficjentów trafiło łącznie ok. 3 mld zł. Jak dotąd rodzice złożyli 470 tys. wniosków – wynika z komunikatu ministerstwa rodziny.

dylsh38

Wprawdzie program jest przeznaczony dla wszystkich uczących się, ale część rodziców musi wstrzymać się ze złożeniem wniosku. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", dopiero po 13 sierpnia będą mogli składać wnioski rodzice dzieci, które pisały w tym roku egzamin ósmoklasisty.

Związane jest to z harmonogramem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i przesunięciem terminu egzaminu. Wyniki naboru podane zostaną dopiero 12 sierpnia, co powoduje przesunięcie terminu składania wniosków.

Obejrzyj: 300 Plus. Nie wszyscy zgłaszają się po pieniądze

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dylsh38

Podziel się opinią

Share
dylsh38
dylsh38