Trwa ładowanie...

300+ na dziecko. Program "Dobry start" rusza wraz z początkiem lipca

Od początku lipca niezależnie od dochodów można ubiegać się o wypłatę wsparcia finansowego na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" (zwanego także 300+). Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć w kwestii świadczenia.

300+ na dziecko. Program "Dobry start" rusza wraz z początkiem lipcaŹródło: Getty Images
d1tavnb
d1tavnb

Rządowy program "Dobry Start" na wyprawkę szkolną powraca w kolejnym roku. W jego ramach rodzice lub prawni opiekunowie dzieci mogą otrzymać 300 złotych dla uczniów rozpoczynających we wrześniu rok szkolny.

300+ stanowi wsparcie finansowe, które na konto świadczeniobiorców wpływa tylko raz w roku. Żeby wziąć udział w programie "Dobry start" nie trzeba spełniać wymagań dochodowych. Szacuje się, że pomoc będzie obejmowała około 4,6 miliona uczniów.

300+ na dziecko. Program "Dobry start" rusza wraz z początkiem lipca

300+ na dziecko przysługuje rodzinom, których pociechy uczą się w szkołach. Ze świadczenia skorzystają rodzice lub opiekunowie prawni dzieci pomiędzy 7. a 20. rokiem życia. Dzieci niepełnosprawne otrzymają wsparcie do 24. roku życia włącznie. Sam program "Dobry start" nie obejmuje dzieci uczących się w tzw. "zerówkach" oraz studentów.

d1tavnb

Przypomnijmy, że wnioski o 300+ na dziecko można zacząć składać wraz z początkiem lipca. Istnieje możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem Portalu informacyjno-usługowego Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

d1tavnb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tavnb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj