Trwa ładowanie...
d9x49s6

300+ na dziecko. Program "Dobry start" rusza wraz z początkiem lipca

Od początku lipca niezależnie od dochodów można ubiegać się o wypłatę wsparcia finansowego na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" (zwanego także 300+). Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć w kwestii świadczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
300+ na dziecko. Program "Dobry start" rusza wraz z początkiem lipca
300+ na dziecko. Program "Dobry start" rusza wraz z początkiem lipca (Getty Images)
d9x49s6

Rządowy program "Dobry Start" na wyprawkę szkolną powraca w kolejnym roku. W jego ramach rodzice lub prawni opiekunowie dzieci mogą otrzymać 300 złotych dla uczniów rozpoczynających we wrześniu rok szkolny.

Czytaj także: 300+ będzie i w tym roku. Wnioski od lipca

300+ stanowi wsparcie finansowe, które na konto świadczeniobiorców wpływa tylko raz w roku. Żeby wziąć udział w programie "Dobry start" nie trzeba spełniać wymagań dochodowych. Szacuje się, że pomoc będzie obejmowała około 4,6 miliona uczniów.

d9x49s6

300+ na dziecko. Program "Dobry start" rusza wraz z początkiem lipca

300+ na dziecko przysługuje rodzinom, których pociechy uczą się w szkołach. Ze świadczenia skorzystają rodzice lub opiekunowie prawni dzieci pomiędzy 7. a 20. rokiem życia. Dzieci niepełnosprawne otrzymają wsparcie do 24. roku życia włącznie. Sam program "Dobry start" nie obejmuje dzieci uczących się w tzw. "zerówkach" oraz studentów.

Czytaj też: Złóż wniosek o 300+. "Ważne, by pieniądze jak najszybciej trafiły do rodzin"

Przypomnijmy, że wnioski o 300+ na dziecko można zacząć składać wraz z początkiem lipca. Istnieje możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem Portalu informacyjno-usługowego Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

d9x49s6

Podziel się opinią

Share
d9x49s6
d9x49s6