Trwa ładowanie...

420 mln zł na mariaż biznesu z nauką

Publiczne i prywatne pieniądze pomogą naukowcom skomercjalizować wynalazki. Na celowniku są biomedycyna i teleinformatyka - donosi "Puls Biznesu"

420 mln zł na mariaż biznesu z naukąŹródło: Jupiterimages
dk8neam
dk8neam

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) chce zasypać tzw. Dolinę Śmierci, czyli lukę, która powstaje między publicznym i prywatnym finansowaniem projektów badawczo-rozwojowych. Mówiąc obrazowo - między uczelnianym laboratorium a fabryką.

NCBiR w ramach pilotażowego programu Bridge VC stworzy swoisty fundusz publiczno-prywatny, który będzie inwestował pieniądze publiczne (NCBiR) oraz prywatne, zarządzane przez fundusze venture capital.

Na rynek trafi 420 mln zł: 220 mln zł to wkład publiczny NCBiR, pozostałą kwotę dołożą inwestorzy. Na jedną z dwóch planowanych umów wychodzi więc 100 mln zł, podzielone na dwa fundusze.

Gdzie trafią zebrane pieniądze? Oficjalnie NCBiR nie mówi o konkretnych sektorach, ale według informacji "Pulsu Biznesu" na celowniku inwestorów będą dwa obszary - biomedycyna i teleinformatyka. W zależności od etapu projektu przedsiębiorcy będą mogli liczyć na kwoty od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilkudziesięciu milionów złotych.

dk8neam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8neam