Trwa ładowanie...
d1b22em

44 mln zł z MSP na badania anten radarów w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Ministerstwo Skarbu Państwa udzieliło 44 mln zł wsparcia Polskiej Grupie Zbrojeniowej (PGZ) na budowę i wyposażenie w spółce PIT-Radwar stanowiska do badań anten radarów wojskowych i kompatybilności elektromagnetycznej - poinformował w środę resort w komunikacie.

Share
d1b22em

Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. Jak podało MSP, będzie to wsparcie niebędące pomocą publiczną. Dokument w sprawie udzielenia pomocy podpisali minister Andrzej Czerwiński i wiceprezes PGZ Michał Świtalski. "Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla strategii rozwoju spółki PIT-Radwar z grupy PGZ w obszarze radarów wojskowych, wykorzystujących nowoczesne systemy antenowe" - poinformowano w komunikacie ministerstwa.

"Stworzenie stanowiska do badań anten i kompatybilności elektromagnetycznej w komorze bezechowej umożliwi większą dokładność pomiaru, eliminację błędów pomiarowych wynikających ze zmiennych warunków atmosferycznych występujących w przypadku badań poligonowych oraz pozwoli na skrócenie czasu przeprowadzania procedur pomiarowych" - wyjaśniło MSP.

PGZ rozpoczęła działalność blisko rok temu, w trakcie edycji targów zbrojeniowych MSPO w Kielcach. W skład PGZ wchodzą spółki należące do Polskiego Holdingu Obronnego (dawna Grupa Bumar), a także firmy spoza PHO z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nowych technologii, finansów i nieruchomości, jak również wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne.

d1b22em

W 60 kluczowych spółkach PGZ pracuje 17,6 tys. osób, we wszystkich 105 spółkach, w których Grupa ma udziały, jest 19 tys. pracowników. W 54 spółkach PGZ ma ponad 50 proc. akcji bądź udziałów.

Spółki tworzące grupę zanotowały w 2014 r. ponad 5 mld zł przychodu i 226 mln zł zysku. W skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym PGZ znajdą się przychody na poziomie 1,917 mld zł, zysk wyniesie 84 mln 847 tys. zł, ponieważ spółki dołączały do Grupy w trzecim i czwartym kwartale ubiegłego roku.

d1b22em

Podziel się opinią

Share
d1b22em
d1b22em