Trwa ładowanie...
d1fgrz7
29-09-2016 09:32

4Mobility współpracuje z BMW przy samoobsługowych wypożyczalniach samochodów

Warszawa, 29.09.2016 (ISBnews) - 4Mobility - rozwijająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing - we współpracy z markami BMW i MINI rozbudowuje swoją flotę samochodową, podała spółka. Uruchamia bazy wynajmu w 5 centrach biurowych w Warszawie, a do końca 2017 roku będzie obecna we wszystkich kluczowych miastach w Polsce.

d1fgrz7

"4Mobility to zupełnie nowe w Polsce podejście do wypożyczania samochodu. Obecnie współpracujemy z 5 dużymi centrami biurowymi w Warszawie, ale do końca 2016 roku chcemy pojawić się w Krakowie i Trójmieście. Uważamy, że tempo wzrostu rynku w Polsce powinno być podobne do tego na świecie - czyli do 2020 roku może wynieść aż 700%. Obecnie w Polsce nie mamy silnej konkurencji, a rynek dopiero się buduje. Mamy nadzieję na korzyści wynikające z efektu pierwszeństwa - planujemy także kolejne partnerstwa w celu dynamicznego rozwoju naszej sieci wynajmu aut" - powiedział prezes 4Mobility Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.

"4Mobility oferuje usługi B2B dla firm z bazą dostępową dla ponad 10 tys. użytkowników, którzy mogą korzystać z usług również do celów prywatnych. Spółka nie wyklucza także współpracy z administracją samorządową i spółkami transportowymi (transport kolejowy czy intermodalny)" - czytamy w komunikacie.

Rynek car sharing systematycznie rośnie na całym świecie - w Europie z tego rodzaju usług korzysta około 2,1 mln osób mających do dyspozycji 31 000 samochodów. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 15 mln użytkowników i 240 000 aut, podano również.

"BMW Group jest pionierem w zakresie zrównoważonej mobilności oraz aktywnie angażuje się w opracowywanie rozwiązań ułatwiających mobilność w miastach. Dlatego cieszymy się, że to auta BMW i MINI znalazły się w flocie 4Mobility - pierwszej usługi car sharingowej w Polsce" - dodał odpowiedzialny za sprzedaż korporacyjną w BMW Group Polska Karol Kostrzewa, cytowany w komunikacie.

4Mobility to spółka rozwijająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing. Jest notowana na NewConnect.

(ISBnews)

d1fgrz7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fgrz7