Trwa ładowanie...
d20s7ur
d20s7ur

5 mln zł na wsparcie inicjatyw obywatelskich na rzecz ochrony przyrody

Minister środowiska Maciej Grabowski ogłosił w piątek nowy program wsparcia inicjatyw obywatelskich dla środowiska i zrównoważonego rozwoju. Na pomoc w lokalnych działaniach na rzecz ochrony przyrody NFOŚiGW przeznaczył 5 mln złotych.
Share
d20s7ur

Minister powiedział w piątek, że grupy lokalne będą mogły zgłaszać się z pomysłami na rzecz środowiska. Brakowało nam narzędzia uniwersalnego, czekamy na bardzo różnorodne pomysły - dodał.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej skierował swój projekt do organizacji pozarządowych, nieformalnych grup, takich jak koła gospodyń, czy koła przyjaciół wsi i miasteczek, oraz indywidualnych osób zajmujących się ochroną środowiska w swej okolicy.

O wsparcie mogą się starać inicjatywy mające na celu m.in. ochronę obszarów przyrodniczych i występujących w nich siedlisk, ochronę zagrożonych gatunków w ekosystemach zastępczych, przywracanie tradycyjnych odmian roślin użytkowych i ras zwierząt gospodarskich, lokalny monitoring przyrodniczy, budowę i modernizację małej architektury turystycznej i edukacyjnej, zachowanie i pielęgnację cennych alei przydrożnych, rozwój i ochronę parków miejskich o znaczeniu przyrodniczym, modernizację lub wyposażenie ośrodków rehabilitacji dla dzikich zwierząt, zagospodarowanie małych zbiorników wodnych, czy lokalne działania przeciwpowodziowe.

Nabór wniosków rozpocznie się 7 listopada i potrwa do 31 stycznia 2015 r.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

d20s7ur

Podziel się opinią

Share
d20s7ur
d20s7ur