Trwa ładowanie...

50 sklepów do końca roku. Trwa ekspansja Biedronki

Ponad 700 mln euro w 2018 roku chce zainwestować w Polsce Jeronimo Martins, właściciel sklepów Biedronka. Spora część tej kwoty ma trafić na remonty starych oraz otwarcie nowych sklepów. W ostatnim kwartale ma powstać nawet 50 nowych placówek.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

50 sklepów do końca roku. Trwa ekspansja BiedronkiŹródło: East News, fot: Andrzej Zbraniecki
d4vk83n

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, przez 9 miesięcy bieżącego roku Jeronimo Martins zainwestowało już równowartość 476 mln euro. Ponad połowa tej kwoty to pieniądze przeznaczone na inwestycje w nowe placówki sklepów oraz modernizację tych już istniejących. Jak podaje właściciel sieci Biedronka, nowy wystrój zyskały aż 153 sklepy w całym kraju.

Na tym jednak nie koniec ekspansji jednego z najpopularniejszych dyskontów w Polsce. Sieć sklepów zapowiedziała bowiem, że jeszcze w tym roku planuje otworzyć między 40 a 50 nowych sklepów w polskich miastach. To oznaczałoby, że sieć Biedronki poszerzy się o około 2 proc. Na koniec września bowiem Jeronimo Martins dysponowało nad Wisłą 2850 placówkami. To o prawie 100 więcej niż rok wcześniej.

Przydrożny handel bez sprzedawcy. Za granicą to działa, sprawdziliśmy jak jest w Polsce

W sumie w lipcu, sierpniu i wrześniu łączna sprzedaż Biedronki wyniosła 2,9 mld euro i była wyższa o 2,6 proc. Ale sprzedaż porównywalna była większa niż rok temu już tylko o 0,8 proc. Jak podała spółka, mogłaby być wyższa jeszcze o 2 pkt procentowe (czyli w sumie 2,8 pkt proc.), gdyby nie zakaz handlu. Ze względu na nowe prawo sklepy tej sieci były w trzecim kwartale zamknięte przez dodatkowe osiem dni, stąd wolniejszy wzrost sprzedaży.

d4vk83n

O wynikach finansowych Jeronimo Martins w pierwszych trzech kwartałach tego roku informowaliśmy już na łamach naszego serwisu. W sumie od stycznia do września sprzedaż Biedronki wzrosła o 6,5 proc. (6,2 proc. w walucie krajowej) do 8,6 mld euro, a sprzedaż porównywalna - o 3,2 proc. W ciągu trzech kwartałów Biedronka wygenerowała 622 mln euro zysku EBITDA. Jest to wynik o 6,6 proc. wyższy niż rok wcześniej. Rentowność wyniosła z kolei 7,2 proc. - tyle samo, co rok wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4vk83n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4vk83n
d4vk83n