Trwa ładowanie...
d1k9hyr

500+ dla posłów. Dostali 500 zł dodatku na mieszkanie

Poselska pensja to 10 tys. zł, ale ktoś uznał, że to i tak nie wystarcza, więc od początku roku posłom podniesiono ryczałt na mieszkanie. O 500 zł miesięcznie.
Share
Posłowie z kolejnym dodatkiem. Zwiększono im ryczałt na mieszkanie o 500 zł miesięcznie
Posłowie z kolejnym dodatkiem. Zwiększono im ryczałt na mieszkanie o 500 zł miesięcznieŹródło: East News
d1k9hyr

Posłowie dostali swoje 500+. Jak czytamy w "Super Expressie", mimo 10 tys. zł miesięcznej pensji i licznych przywilejów, posłom od początku roku zwiększono ryczałt na mieszkanie w stolicy o 500 zł miesięcznie - z 2,5 tys. do 3 tys. zł.

Czytaj też: Wydatki Sejmu. Za czasów Kuchcińskiego wydano fortunę na... salon piękności

Wielu parlamentarzystów przyjeżdża do Warszawy tylko na posiedzenia Sejmu czy sejmowych komisji. To jednak wybrana kasta, która nie musi się przejmować kosztami życia, jak zwykli obywatele, którzy to w podatkach płacą za ich luksusy. - Jeśli wzrosły ceny mieszkań na rynku, to jest waloryzacja i stąd te 3 tys. zł ryczałtu. Jak ceny wynajmu rosną to rosną i ryczałty. Niestety państwo nie ma dla wszystkich posłów hotelu i część posłów jest zmuszona wynajmować - tłumaczy "SE" poseł PiS Tadeusz Cymański.

d1k9hyr

Zwykli Polacy bardzo często muszą brać gigantyczne kredyty na mieszkania albo są zmuszani wynajmować i płacić co miesiąc olbrzymie pieniądze. - Ja też pracuję w Warszawie, wynajmuję mieszkanie, a nikt mi za to nie płaci. I dlaczego posłowie mają aż 3 tys. zł ryczałtu?! Ja płacę ze swoich pieniędzy 1400 zł za wynajem mieszkania – mówi "SE" Przemysław Słupski.

Czytaj także: Gliński tłumaczy, na co poszły miliony. "Jestem starym żeglarzem"

- Dla mnie to bardzo dużo. Pracuję jako ochroniarz, zarabiam 1800 zł netto, żona w sklepie zarabia 2400 zł netto. Wszystko drożeje, mieszkanie bardzo mocno obciąża domowy budżet. A jeśli politycy dostają na wynajem mieszkania prawie tyle ile wynosi mój rodzinny budżet, to nie jest to sprawiedliwe - dodaje oburzony mieszkaniec stolicy, który twierdzi, że skoro jemu udaje się wynajmować mieszkanie za 1400 zł, to i posłowie mogliby takich szukać.

Obejrzyj: Biedroń ostro o geście Lichockiej. "Kaczyński zobaczył swoje odbicie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k9hyr

Podziel się opinią

Share
d1k9hyr
d1k9hyr