Trwa ładowanie...

500+ dla samotnych matek. Kornel Morawiecki za podniesieniem progu

Kornel Morawiecki chce podniesienia progu dochodowego do 1000 zł. Dzięki temu rodzic samotnie wychowujący dziecko po zwiększeniu płacy minimalnej nie traciłby 500 zł na dziecko.

Share
500+ dla samotnych matek. Kornel Morawiecki za podniesieniem progu
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
dyjfi2v

Decyzja rządu o podniesieniu pensji minimalnej do 2250 zł oznacza dla części rodziców utratę świadczenia na dziecko w niedalekiej przyszłości.

Jak wynika z analiz money.pl, próg dochodowy w programie Rodzina 500+ powinien zostać zwiększony do 972 zł, by by w najbliższych latach nie wypadały z niego najbiedniejsze rodziny z pensją minimalną. Zagrożeni są rodzice wychowujący samotnie jedno dziecko lub rodziny 2+2 na ustawowym minimum.

dyjfi2v

Do obaw wielu rodziców, którzy boją się, że stracą świadczenie na dziecko, odniósł się Kornel Morawiecki. - Musimy ten program chronić, bo jest on inwestycją w Polskę, w dzieci, w człowieka - powiedział w rozmowie z "SuperExpressem". I dodał, że jest za podniesieniem progu dochodowego.

Zobacz także: "Pensja minimalna powinna być zależna od regionu". Ekspert mówi dlaczego

Money.pl już kilka tygodni temu ostrzegało, że podwyżka wynagrodzenia minimalnego w 2019 roku zdmuchnie z 500+ samotnych rodziców z jednym dzieckiem i rodziny 2+2, które zarabiają pensję minimalną (zamiast świadczenia na dwójkę dzieci, zostanie im świadczenie na jedno dziecko, czyli z 1000 zł zostanie 500 zł). Składając w 2020 roku wnioski o pieniądze, czeka ich niemiła niespodzianka. Nie załapią się na dodatkowe środki.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie wybiega tak daleko w przyszłość. Informuje jedynie, że podwyżka pensji minimalnej nie wpłynie na świadczenia przyznane w tym i w przyszłym roku.

dyjfi2v

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyjfi2v

Podziel się opinią

Share
dyjfi2v
dyjfi2v