Trwa ładowanie...

500+ na pierwsze dziecko. Zobacz, na co jest najczęściej wydawane

Badania wykazały, że pieniądze z poszerzonego świadczenia 500+ Polacy traktują jako swoisty bonus dla swojego dziecka. Dlatego nad wydatkami na rozrywkę i wakacje są te związane z edukacją.

Share
500+ na pierwsze dziecko. Zobacz, na co jest najczęściej wydawaneŹródło: flickr.com
d38pbwl

Aż 30 proc. badanych pieniądze z 500+ na pierwsze dziecko przeznacza na edukację. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) przez ARC Rynek i Opinia.

Co znalazło się na kolejnych miejscach? 27 proc. badanych odpowiedziało, że środki te przeznacza na ogólne potrzeby dziecka. Z kolei 18 proc. 500+ wydaje na ubrania, zabawki i gadżety.

Zobacz także: KGHM i PGE będą współpracować przy projektach fotowoltaicznych

Marcin Dyl z Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, cytowany w komunikacie po badaniu, przekonuje, że dla zdecydowanej większości rodziców świadczenie jest bonusem dla podratowania domowego budżetu.

d38pbwl

"Dlatego rodzice, którzy otrzymali środki także na pierwsze dziecko przeznaczają je głównie na pokrycie bieżących wydatków. Warto jednak zauważyć, że duży odsetek badanych wydaje pieniądze na edukację swoich dzieci, co niewątpliwie może pozytywnie wpłynąć na rozwój naszego przyszłego pokolenia" - wyjaśnia Dyl.

Co równie ciekawe, z badania wynika, że 15 proc. rodziców chce oszczędzać środki z tego świadczenia, by dziecko miało łatwiejszy start. 6 proc myśli o lokacie, 5 proc. woli odkładać pieniądze do koperty, 4 proc bardziej wierzy w fundusze i rachunki oszczędnościowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38pbwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38pbwl
d38pbwl