Trwa ładowanie...

500 plus. Bon na turystykę? Nowy pomysł posła z obozu Zjednoczonej Prawicy

Osobliwą propozycję wprowadzenia tzw. 500 plus na cele turystyczne wystosował poseł Andrzej Gut-Mostowy - rekomendowany z ramienia Jarosława Gowina na stanowisko wiceministra turystyki. Podobne rozwiązania - w różnej formie - znalazły już zastosowanie w innych krajach Unii Europejskiej.

500 plus. Bon na turystykę? Nowy pomysł posła z obozu Zjednoczonej PrawicyŹródło: Materiały prasowe, fot: Materiały prasowe
d2ufpbb
d2ufpbb

500 plus. Bon na turystykę? Nowy pomysł posła z obozu Zjednoczonej Prawicy

- Chodzi o możliwość wypełnienia luki, poza najwyższymi sezonami turystycznymi. Państwo powinno ofertę wypoczynkową kierować także do osób, które w warunkach rynkowych nie mogą pozwolić sobie na turystykę wypoczynkową - tłumaczy swój pomysł Gut-Mostowy.

Oglądaj: Awantura wokół 500 plus w Warszawie. Komentarz Michała Dworczyka

Projekt 500 dla turystyki zakłada:

  • dofinansowanie wypoczynku przez budżet państwa,
  • dofinansowanie adresowane byłoby do grup społecznych, które nie stać na wyjazd poza miejsce zamieszkania

Andrzej Gut-Mostowy przekonywał również, że same bony wakacyjne nie są niczym nowym, a pomysł ten cieszy się sporą popularnością w innych europejskich krajach. Wśród nich wymienił m.in. Belgię, Francję czy Wielką Brytanię.

d2ufpbb

500 plus. Bon na turystykę? Nowy pomysł posła z obozu Zjednoczonej Prawicy. Stanowisko strony rządowej

W sprawie wypowiedział się również wicepremier Jarosław Gowin. Jego zdaniem system społecznych bonów turystycznych powinien być filarem polityki rządu. Skorzystać z nich mogliby między innymi seniorzy.

- Jeśli po wyborach Zjednoczona Prawica będzie tworzyć rząd, to obiecuję że zrobię wszystko aby społeczne bony turystyczne stały się faktem. To powinien być filar polityki naszego rządu – będzie to projekt m.in. dla seniorów, którzy w innych krajach europejskich powszechnie z tego korzystają. – mówił 8 października Jarosław Gowin, wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - mówił jeszcze parę tygodni temu Gowin.

Sam program zyskał już wstępną aprobatę środowiska politycznego Zjednoczonej Prawicy i doradzających im ekspertów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ufpbb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ufpbb