ycipk-3jfzxf
500 plus

500 plus. Nowa minister zapowiada więcej pieniędzy wcześniej. Są nowe terminy

Program 500 plus czekaj dwie zasadnicze zmiany. Jedną z nich wyjawiła nowa minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Bożena Borys-Szopa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"500 plus". Zmiany w rządowym programie
"500 plus". Zmiany w rządowym programie (East News)
ycipk-3jfzxf

Wielka rewolucja w programie "Rodzina 500 plus" czeka Polaków już za nieco ponad dwa tygodnie. Wszyscy zainteresowani wiedzą, że od 1 lipca 2019 roku zniknie kryterium dochodowe, przez co świadczenie będzie mogło być wypłacane na każde pierwsze dziecko. Są jednak zmiany, które zostały nieco ukryte, a kolejne zapowidziała nowa minister.

Jak przypomina "Super Express", od lipca Polacy będą mogli składać wnioski o przyznanie świadczenia na wszystkie dzieci i tylko właśnie wypełnienie odpowiedniego formularza będzie warunkiem do otrzymywania co miesiąc wypłaty w postaci 500 złotych na pierwsze dziecko. Tym samym zniknie kryterium dochodowe i liczba dzieci objętych programem 500 plus wzrośnie.

Są szanse na wcześniejsze wypłaty

ycipk-3jfzxf

Jak zakładano wwcześniej, o czym pisaliąmy w WP, wypłaty miały ruszyć dopiero w październik z wyrównaniem od lipca. Nowa szefowa resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznała jednak, że wypłaty mogą ruszyć wcześniej.

– Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 roku oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Liczymy, że samorządy, tak jak dotychczas, będą sprawnie realizować program i pierwsze pieniądze trafią do rodziców jeszcze w lipcu – zapowiedziała minister Bożena Borys-Szopa.

(( embed.article 6391163281462913 )

Co oznacza, że rodzice którzy wniosek wypęłnią wcześniej pienięzmy będą mogli cieszyć się już za miesiąc.

ycipk-3jfzxf

Jeden wniosek na lata

Rodzice, którzy w tym roku złożą wniosek o 500 plus nie będą musieli się liczyć z końcem wypłat w 2020 roku. Okres rozliczeniowy programu został wydłużony do 31 maja 2021 roku.

Program 500 plus wejdzie w życie od 1 lipca. Od tego dnia wszyscy mogą składać wnioski internetowe. Dotyczy to osób, które nie korzystały z programu na pierwsze dziecko oraz tych, które od 1 października wejdą w kolejny okres rozliczeniowy. Od sierpnia wnioski będzie można też składać w formie papierowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3jfzxf
Polub WP Finanse
ycipk-3jfzxf
ycipk-3jfzxf