Trwa ładowanie...
d2yi9vk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
alimenty

500 zł na dziecko wpłynęło na wysokość alimentów

Zapadł pierwszy wyrok, w którym świadczenie przyznane w ramach rządowego programu 500 plus stało się powodem odmowy wnioskowanej przez matkę dziecka podwyżki alimentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
500 zł na dziecko wpłynęło na wysokość alimentów
(Fot: Shutterstock/Dina Uretski)
d2yi9vk

Ministerstwo już zapowiada doprecyzowanie przepisów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wyrok został wydany w Rzeszowie. W uzasadnieniu napisano, że "matka może złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w ramach programu 500+" - pisze gazeta.

- Nie widzę podstaw do nieuwzględniania świadczeń uzyskiwanych w ramach programu przy ustalaniu wymiaru obowiązku alimentacyjnego rodziców. Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci celem świadczenia jest "częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka" - mówi cytowany przez dziennik adwokat Krzysztof Świeczkowski.

d2yi9vk

Zdaniem dziennika takie rozumowanie będzie prowadzić do pogorszenia sytuacji dzieci z rozbitych rodzin. "Zanim na programie skorzystają dzieci, może on wesprzeć rodziców, którzy jest zostawili" - podsumowuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zobacz także: Ponad 5 tys. zł miesięcznie, a łącznie 600 tys. zł. Program 500+ to żyła złota dla rodzin wielodzietnych

Zarabiaj teraz przez internet - szybko możesz zostać bogatym. Sprawdź >>

d2yi9vk

Podziel się opinią

Share

d2yi9vk

d2yi9vk