Trwa ładowanie...
d459ee9
koła gospodyń wiejskich

5000 zł dla gospodyń. Sprawdź, jak dostać pieniądze

W Polsce jest około 21 tysięcy kół gospodyń wiejskich. Mogą występować o państwową dotację w wysokości – nawet 5000 zł. Na złożenie wniosku jest coraz mniej czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Muzeum Wsi Lubelskiej gospodynie z zespołu obrzędowego z Kocudzy przygotowały inscenizację, podczas której pokazały, jak dawniej wyglądało kiszenie kapusty na zimę.
W Muzeum Wsi Lubelskiej gospodynie z zespołu obrzędowego z Kocudzy przygotowały inscenizację, podczas której pokazały, jak dawniej wyglądało kiszenie kapusty na zimę. (Archiwum prywatne, Fot: Karolina Polaczuk)
d459ee9

Do końca października koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się o wsparcie do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski mogą składać także koła, które skorzystały w ubiegłym roku.

Wysokość pomocy uzależniona jest od liczby członków koła. Trzy tysiące złotych przeznaczone jest dla kół liczących nie więcej niż 30 osób, cztery tysiące dla kół liczących od 31 do 75 osób i pięć tysięcy dla kół liczących więcej niż 75 osób.

  kgw
(kgw)

W tym roku na wsparcie dla kół gospodyń wiejskich zarezerwowano 40 mln zł. Jak na razie nie rozdysponowano nawet połowy puli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d459ee9

Podziel się opinią

Share
d459ee9
d459ee9