Trwa ładowanie...
deo9bxc

51 proc. badanych ma oszczędności, 11 proc. większe niż rok temu - CBOS

30.11. Warszawa (PAP) - 51 proc. badanych gospodarstw domowych zadeklarowało, że ma obecnie oszczędności, z czego 11 proc. większe niż przed rokiem, a 23 proc. mniejsze - wynika z...

deo9bxc

30.11. Warszawa (PAP) - 51 proc. badanych gospodarstw domowych zadeklarowało, że ma obecnie oszczędności, z czego 11 proc. większe niż przed rokiem, a 23 proc. mniejsze - wynika z badania CBOS.

"Posiadanie oszczędności własnych lub członków swojego gospodarstwa domowego deklaruje nieco ponad połowa badanych (51 proc.). W tym co drugi (co stanowi 23 proc. ogółu) mówi, że są one mniejsze niż przed rokiem. Na zeszłorocznym poziomie swoje oszczędności utrzymało 17 proc. gospodarstw, a w przypadku 11 proc. nastąpił ich wzrost. Z deklaracji badanych wynika, iż 45 proc. gospodarstw domowych nie ma obecnie żadnych odłożonych funduszy, z czego większość (38 proc. ogółu) charakteryzuje się dość trwałym ich brakiem - nie ma obecnie i nie miało również żadnych oszczędności przed rokiem" - napisano w komentarzu do badania.

"Należy zauważyć, że znaczącą grupę (30 proc.) stanowią gospodarstwa domowe, których zasoby w stosunku do ubiegłego roku zmniejszyły się. O ile większość z tych gospodarstw (23 proc. ogółu badanych) dysponuje jeszcze jakimiś oszczędnościami, o tyle w przypadku co czternastego (7 proc.) mamy do czynienia z całkowitym ich brakiem" - dodano.

Czy obecnie Pan(i) i członkowie Pana(i) gospodarstwa domowego macie oszczędności, a jeśli tak to większe, czy mniejsze niż rok temu?

deo9bxc

Tak, większe niż rok temu 11 proc.

Tak, mniej więcej takie,
jak rok temu 17 proc.

Tak, mniejsze niż rok temu 23 proc.

Nie, ale rok temu mieliśmy
jakieś oszczędności 7 proc.

Nie i nie mieliśmy żadnych 38 proc.
oszczędności rok temu

Trudno powiedzieć 3 proc.

Badanie na zlecenie Akademii Leona Koźmińskiego przeprowadzono w dniach 4-10 października 2012 roku na liczącej 1007 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

mj/ ana/

deo9bxc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deo9bxc