Trwa ładowanie...
d1ah9xv
d1ah9xv

ABC Data inwestuje w rozwój segmentu usług z wartością dodaną Value+

Warszawa, 26.04.2016 (ISBnews) - ABC Data inwestuje w rozwój segmentu usług z wartością dodaną w ramach swojej dywizji Value+, co jest jedną z kluczowym inicjatyw strategicznych grupy, poinformowała prezes Ilona Weiss.
Share
d1ah9xv

"Wbrew obiegowym opiniom, nowoczesny dystrybutor nie zajmuje się już tylko 'sprawnym przesuwaniem pudełek'. Wiodące firmy, jak ABC Data, świadczą najwyższej jakości usługi, w tym związane ze specjalistycznym doradztwem technicznym. My już przed trzema laty stworzyliśmy Dział Rozwiązań Zaawansowanych Value+, który się nimi zajmuje. Dynamiczny rozwój usług z wartością dodaną świadczonych przez inżynierów z dywizji Value+ to jedna z naszych kluczowych inicjatyw strategicznych. Zorganizowana przez nas ABC Data Technology Trends pokazała, jak rozbudowana i interesująca dla resellerów jest oferta spółki w tym obszarze" - powiedziała Weiss, cytowana w komunikacie.

Jako jedne z najbardziej prorozwojowych segmentów rynku IT wymienia bezpieczeństwo sieci i danych, efektywna komunikacja oraz cloud computing.

Wojciech Kotkiewicz, szef działu wsparcia Technicznego ABC Data Value+, zauważa że według wielu szacunków ruch bezprzewodowy ma niedługo przekroczyć ten generowany w sieciach LAN. Pojawienie się smartfonów, tabletów oraz różnych koncepcji typu BYOD (Bring Your Own Device) czy Internet Rzeczy zwiększyło zapotrzebowanie na wydajność i jakość transmisji, a przez to spowodowało nieustający rozwój standardów sieci bezprzewodowych, wskazano w informacji.

d1ah9xv

"Zmiana ta niesie za sobą szereg wyzwań związanych z budową odpowiednio wydajnej infrastruktury, jak również zapewnieniem właściwego poziomu bezpieczeństwa. Kwestia ta staje się obecnie priorytetem dla wielu firm i instytucji oraz użytkowników indywidualnych" - czytamy dalej.

Damian Przygodzki, Systems Engineer ABC Data Value+ podkreśla, że dobra ochrona już od dawna oznacza znacznie więcej, niż nawet najlepszy program antywirusowy. "Zagrożenia wciąż ewoluują, a atakujący działają znacznie szybciej niż jeszcze kilka lat temu, dlatego system ochrony np. stacji roboczej musi składać się z co najmniej kilku warstw, w które wchodzą zarówno odpowiedni sprzęt, jak i oprogramowanie" - napisano w materiale.

"Klientom korzystającym z usług VAD, spółka gwarantuje dostęp do najszerszego w branży portfolio produktowego, a także możliwość wyboru pomiędzy minimum dwoma komplementarnymi rozwiązaniami, optymalnie spełniającymi ich potrzeby" - podsumowano w informacji.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,86 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)

d1ah9xv

Podziel się opinią

Share
d1ah9xv
d1ah9xv