Trwa ładowanie...
d14zlnk

ABM Solid wyemitował obligacje o wartości 20 mln zł

29.09. Warszawa (PAP) - ABM Solid wyemitował obligacje o wartości 20 mln zł - podała spółka w komunikacie. Środki pozyskane z emisji będą przeznaczone na częściowe sfinansowanie...
Share
d14zlnk

29.09. Warszawa (PAP) - ABM Solid wyemitował obligacje o wartości 20 mln zł - podała spółka w komunikacie. Środki pozyskane z emisji będą przeznaczone na częściowe sfinansowanie przejęcia krajowej spółki z branży budowlanej.

ABM Solid przydzielił inwestorom 200 obligacji o wartości nominalnej 100 000 zł każda. Papiery zostały objęte przez polskich inwestorów instytucjonalnych, w tym fundusze emerytalne i inwestycyjne.

Oprocentowanie obligacji jest równe stawce bazowej WIBOR powiększonej o marżę. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Datę wykupu obligacji określono na 28 września 2013 r.

d14zlnk

"Zdecydowaliśmy się na tę formę długu, ponieważ to obecnie efektywne narzędzie, które może być alternatywą lub uzupełnieniem finansowania kredytem. Środki z emisji zapewnią nam część finansowania zakupu udziałów w spółce budowlanej, której podstawową działalnością są roboty inżynieryjne, instalacyjne oraz budownictwo drogowe i mostowe. W realizacji akwizycji zamierzamy wykorzystać także kredyt bankowy. Dzięki temu powstała optymalna naszym zdaniem struktura finansowania tego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że już wkrótce zakończymy proces przejęcia" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Marek Pawlik, prezes ABM Solid. (PAP)

pel/ ana/

d14zlnk

Podziel się opinią

Share
d14zlnk
d14zlnk