Trwa ładowanie...
d10kw98

Abris konsoliduje branżę podłoży do produkcji pieczarek

Warszawa, 28.04.2016 (ISBnews) - Mykogen Polska, który od końca 2012 roku jest kontrolowany przez fundusz private equity Abris Capital Partners, przejął podobnej wielkości przedsiębiorstwo  posiadające zakład produkcyjny w okolicach Skierniewic w województwie łódzkim - firmę Fungis, podał fundusz. Dzięki temu powstał jeden z największych w kraju i w Europie podmiotów  dostarczających podłoże do produkcji pieczarek.

Share
d10kw98

"Moce produkcyjne obu zakładów to ponad 200 tys. ton podłoża rocznie. To daje obecnie ok. 20% polskiego rynku. Dodatkowo Mykogen posiada zakład produkcyjny na Ukrainie, którego możliwości produkcyjne także przekraczają 100 tys. ton rocznie" - powiedział prezes obu firm Rafał Nawrocki, cytowany w komunikacie.

Roczne łączne przychody ze sprzedaży wynoszą ok. 140 mln zł.

Mykogen i Fungis są jednymi z najnowocześniejszych zakładów w Polsce. Obie firmy produkują najbardziej zaawansowane technologiczne podłoża III fazy. Zdaniem prezesa Nawrockiego, spółki skupią się teraz na integracji grupy oraz inwestycjach modernizacyjnych.

"Nie przewidujemy znaczących inwestycji w nowe moce wytwórcze. Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał, którym dysponujemy i uzyskać jak największe efekty synergii. Jednak procesy konsolidacyjne w naszej branży są nieuniknione i spółka jako lider rynku nie wyklucza dalszych akwizycji" - dodał.

d10kw98

Perspektywy dla branży producentów podłoża oraz producentów pieczarek są bardzo dobre.

"Rynki te rosną stabilnie po kilka procent rocznie. Polska jest największym producentem pieczarek w Europie i trzecim na świecie. Wszystko wskazuje na to, że jej udział wciąż będzie się zwiększał , bowiem koszty produkcji są niższe niż na zachodzie Europy i to tutaj jest przenoszone wytwórstwo. Blisko 80% polskich pieczarek trafia na eksport" - podkreślił Nawrocki.

W 2015 roku produkcja pieczarek w Polsce wyniosła 335 tys. ton.

Abris Capital Partners jest niezależną firmą zarządzającą funduszami private equity. Jej aktywa przekraczają wartość 770 mln euro i może ona poszczycić się wieloma międzynarodowymi, prestiżowymi inwestorami instytucjonalnymi, takimi jak: fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe czy prywatne fundacje. Abris inwestuje w przedsiębiorstwa średniej wielkości, o dużym potencjale rozwoju, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej. Abris ma biura w Warszawie i Bukareszcie.

(ISBnews)

d10kw98

Podziel się opinią

Share
d10kw98
d10kw98