Trwa ładowanie...
d23v4t8

ABW ws. kolejnych zatrzymań w Tarnowie (komunikat)

...

Share
d23v4t8

13.12. Warszawa - ABW informuje:

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, działając wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Krakowie, zatrzymali byłego dyrektora dawnego Zarządu Dróg Miejskich w Tarnowie oraz dyrektora w Centrum Usług Ogólnomiejskich Urzędu Miasta Tarnowa. Obydwu postawiono zarzuty korupcyjne. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zatrzymania są efektem śledztwa prowadzonego przez krakowską delegaturę ABW pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Podejrzanym postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych w związku z inwestycjami drogowymi realizowanymi na terenie miasta Tarnowa.

d23v4t8

Osoby te, wykorzystując pełnione przez siebie funkcje, zawyżały koszty inwestycji poprzez zmianę związanych z nimi projektów i specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W wyniku tych działań modyfikowano zakres oraz charakter wykonywanych robót, co skutkowało istotnym podniesieniem ich kosztów. Podejmowano także działania, które miały na celu obniżenie kosztów realizowanej inwestycji przez wybranych wykonawców oraz odpłatne przygotowywanie projektów organizacji ruchu po zawyżonych w stosunku do wartości rynkowych cenach.

Wobec obu podejrzanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi im do 10 lat więzienia. Są to już kolejne osoby w ramach postępowania w sprawie przestępstw korupcyjnych popełnianych w związku z prowadzoną inwestycją współfinansowaną ze środków UE - "Budowa połączenia autostrady A-4 (węzeł Krzyż) z drogą wojewódzką nr 977". Wcześniej zatrzymano w tej sprawie m.in. prezydenta miasta Tarnowa oraz byłego prezesa i byłego wiceprezesa spółki Unia Tarnów.

Podstawą wszczęcia śledztwa były materiały wyłączone z prowadzonego przez ABW, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, postępowania m.in. w sprawie zmowy przetargowej w związku z wyżej wymienioną inwestycją.

W ramach tego wątku zatrzymano 9 osób. Dwie spośród nich w dalszym ciągu przebywają w areszcie tymczasowym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d23v4t8

Podziel się opinią

Share
d23v4t8
d23v4t8