Trwa ładowanie...
d3y22d1

Action celuje w odzyskanie zyskowności w kolejnych kwartałach

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Action realizuje restrukturyzację i wdraża nową strategię, która ma doprowadzić do wzrostu liczby klientów, obrotów i odzyskania zyskowności w najbliższych kwartałach, poinformowali przedstawiciele spółki.

Share
d3y22d1

"Na wyniki wpływa trwająca restrukturyzacja, zmiana strategii i układanie biznesu na nowo. Strategia obejmuje konsolidację społek grupy, jak najmniejsze uzależnienie od wielkich graczy i postawienie na kanał resellerski (sektor SMB), rozwój Sferis i sprzedaży internetowej, rozwijanie atrakcyjnych kontraktów odpowiadających oczekiwaniom konsumenckim" - powiedział prezes Piotr Bieliński podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, podjęte działania zmierzają do obniżenia kosztów i osiągnięcia zysków z generowanych obrotów w najbliższych kwartałach.

"Nasza strategia to najlepsza cena, wartość dodana i silne marki. To przełomowy model biznesowy. Wyzwaniem jest wdrożenie tego modelu i zabezpieczenie przewag konkurencyjnych co najmniej przez rok. Oczekujemy, że kolejne kwartały pokażą wzrost klientów, obrotów, zyski i osiągnięcia w e-commerce" - dodał członek zarządu Sławomir Harazin.

Według słów przedstawicieli zarządu, Action chce pozbyć się spółek, które nie są "przyszłościowe", jak np. Lapado. Z kolei w kwestii niemieckiej spółki grupy zarząd podkreślił, że utrzymuje ona wynik dodatni i jest przekonany, że zakończy ten rok pozytywnie. Do końca lutego Action chce zamknąć temat znaczącego zmniejszenia zapasów.

d3y22d1

Grupa kontynuuje nowe projekty: w ActionMed widzi duże możliwości rozwoju, a w Active&Food prowadzi negocjacje z partnerem z Chin - siecią detaliczną - w sprawie dostaw polskich produktów w 2017. Ponadto ustalany jest harmonogram dostaw butelkowanej wody do Chin oraz rozmowy z dostawcami o produkcji marek własnych na rynek chiński. Według zapowiedzi zarządu, działalność w Chinach w przyszłym roku ma być dochodowa.
Bieliński wskazał, że Action wysłał do sądu listę wierzycieli, która obecnie czeka na przyjęcie. Po tym ma nastąpić proces jej potwierdzenia w przynajmniej 85%. Zarząd grupy spodziewa się, że będzie znacząca część sporna.

Zapowiedział ponadto, że spółka jest przygotowana do zrobienia rezerw na decyzje skarbowe. "Prawdopodobnie zrobimy rezerwy na 100% należności i ujmiemy to w wyniku rocznym" - wskazał prezes.

Według wypowiedzi władz Action, działania banków po informacjach o postępowaniu skarbowym i w okresie sanacji są w ocenie firmy bezprawne i ograniczające możliwości działania. Ponadto Action zakłada, że nie otrzyma wsparcia od ubezpieczycieli. Mimo to, w ocenie władz spółki, dysponuje ona gotówką większą od potrzeb. Jednocześnie Bieliński powtórzył, że docelowo Action będzie dochodzić "wszystkich roszczeń i praw".

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

d3y22d1

Podziel się opinią

Share
d3y22d1
d3y22d1