Trwa ładowanie...
d27935w
d27935w

Action powołał spółkę która ma rozwijać branżę beaconów

Warszawa, 06.10.2015 (ISBnews) - Action podjął decyzję o utworzeniu nowej spółki Action Innovative Solutions, zajmującej się rozwojem branży beaconów, poinformował wiceprezes Edward Wojtysiak.
Share
d27935w

"Interesują nas nowości technologiczne, które mają szanse zmienić obraz rynku. Z tego względu zdecydowaliśmy się zainwestować w Action Innovative Solutions, która będzie zajmowała się kreowaniem i dystrybucją rozwiązań wykorzystujących Bluetooth Smart" - powiedział Wojtysiak, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że partnerem w tym projekcie jest firma Saval Piotr Olejak.

Rynek beaconów oparty jest na koncepcji Internet of Things (internet rzeczy). Beacony to małe nadajniki sygnału radiowego, które mogą komunikować się ze smartfonami. Beacony możemy spotkać już w muzeach, centrach handlowych i na lotniskach.

d27935w

"Sztandarowym produktem Action Innovative Solutions jest system Blueanker czerpiący z najnowszych osiągnięć technologii mobilnych. Urządzenie w prosty sposób zmienia miejską przestrzeń w przyjazne strefy służące członkom społeczności do zabezpieczenia pojazdów, takich jak rowery, samochody czy motocykle" - czytamy w komunikacie.

Funkcjonalności wykorzystywane w aplikacji mobilnej umożliwiają m.in. rejestrowanie ruchu, monitorowanie wyjścia z bezpiecznej strefy czy tworzenie społeczności wirtualnej stale rozwijającej projekt.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 445 mln zł w 2014 r. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

d27935w

Podziel się opinią

Share
d27935w
d27935w