Trwa ładowanie...

Afera reprywatyzacyjna. Komisja bada sprawę Chmielnej 70

W czwartek komisja weryfikacyjna prowadziła przesłuchania w sprawie Chmielnej 70 - działki, od której zaczęła się afera reprywatyzacyjna. Komisja obradowała prawie osiem godzin i ukarała prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz grzywną w wysokości 3 tys. zł. Bo znowu się nie stawiła na jej posiedzeniu.

Afera reprywatyzacyjna. Komisja bada sprawę Chmielnej 70Źródło: PAP
d2xhcbl
d2xhcbl

Przypomnijmy, że w poniedziałek 10 lipca Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji wydała pierwszy wyrok. Zdecydowła o uchyleniu decyzji miasta stołecznego Warszawy w sprawie nieruchomości przy ul. Twardej 8 i Twardej 10 - o czym informowaliśmy w money.pl. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Jak poinformował przewodniczący Patryk Jaki, w obu przypadkach wynik głosowania w komisji wyniósł 8 głosów za i 1 przeciw.

Sprawa warszawskich nieruchomości stała się głośna po publikacjach "Gazety Wyborczej", latem 2016 roku. To wówczas dziennikarze opisali szczegóły reprywatyzacji działki wartej około 160 mln zł działki przy Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70. Decyzją ratusza z 2012 r. teren został przejęty przez trzy osoby. Nabyły one roszczenia od spadkobierców - mimo że odszkodowanie za nią dostał wcześniej jej ostatni przedwojenny właściciel, obywatel Danii. Prokuratorskie zarzuty postawiono osobom zaangażowanym w zwrot działki, m.in. b. urzędnik ratusza Jakub R. i znany adwokat Robert N.

To właśnie sprawa Chmielnej 70 jest rozpatrywana jest przez czwartkową komisję.

Zapraszamy na relację na żywo.

d2xhcbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xhcbl