Trwa ładowanie...

Agencja Aktorska nie wypłaca pieniędzy za statystowanie w serialu? Mamy komentarze obu stron

W Internecie pojawił się wpis dziewczyny, która twierdzi, że jedna z agencji aktorskich nie wypłaciła jej wynagrodzenia za statystowanie w serialu. Pod postem, sprawę zaczęły komentować inne osoby, które podobno również nie dostały pieniędzy za swoją pracę. Odezwaliśmy się do agencji z prośbą o komentarz.

Agencja Aktorska nie wypłaca pieniędzy za statystowanie w serialu? Mamy komentarze obu stronŹródło: iStock.com
d43qlcb
d43qlcb

Na jednej z grup na Facebooku, gdzie pojawiają się ogłoszenia dotyczące castingów do filmów i innych produkcji telewizyjnych, moją uwagę zwrócił wpis dziewczyny, która twierdzi, że agencja aktorska nie przelała jej pieniędzy za udział w serialu. - Firma nie wypłaca pieniędzy, nie odpowiada na telefony/wiadomości FB/smsy. Zachowanie ludzi pracujących w agencji to jakaś kpina - czytam we wpisie.

Kobieta dodaje, że nie jest jedyną osobą, która nie dostała wynagrodzenia za swoją pracę. - Nie tylko ja jestem w tej sytuacji, ale wiele innych osób, z którymi wtedy pracowałam, dlatego proszę o udostępnienie postu i nagłośnienie problemu, aby móc uświadomić inne osoby przed przyszłą współpracą z tą agencją. Agencja, która tak postępuje nie powinna istnieć - czytam dalej.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Dziewczyna umieszcza fragmenty konwersacji z pracownicą firmy, która po kilku dniach po prostu przestaje odpisywać na jej wiadomości.

Oglądaj także: Ta woda jest czarna i ma 14 tryliardów elektronów. "Ile to ma zer?"

W czwartek 26 września bohaterka wpisu wysyła do agencji wiadomość przypominająca, że nie dostała pieniędzy za statystowanie w serialu, na planie którego była 30 sierpnia. W odpowiedzi czyta, żeby ponowiła swojego smsa - jutro. Zgodnie z prośbą, następnego dnia kobieta znowu wysyła wiadomość, prosząc o wypłatę. Dostaje informacje, że pieniądze otrzyma w poniedziałek tj. 30 września. Niestety wypłaty nie otrzymuje. Czeka do wtorku 1 października informując o braku pieniędzy na koncie pracownicę agencji aktorskiej. Nie dostaje na tę wiadomość żadnej odpowiedzi. W czwartek 3 października ponawia kontakt - znowu bezskutecznie.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

- Bardziej od braku wynagrodzenia mierzi mnie fakt, że można być takim chamem i nie szanować ludzi i ich pracy - pisze rozżalona kobieta.

d43qlcb

W komentarzach pod postem na Facebooku czytam kolejne głosy od niezadowolonych osób. - Też nie polecam tej agencji. Od 2 miesięcy do nich wydzwaniam, a pieniędzy dalej nie ma - czytam w komentarzu czytelniczki. Inna osoba pisze, że gdyby nie upominała się o wynagrodzenie, to jej zdaniem nie otrzymałaby pieniędzy. Z reguły to są małe kwoty, a Agencja wg autorów wpisu i komentarzy nagminnie zalega z płatnościami.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Kontaktuję się z agencją aktorską w celu uzyskania komentarza w tej sprawie. - Moja pracownica udzieliła tej Pani błędnych informacji. Mamy bardzo dużo projektów i każdy z nich ma inne obwarowania finansowe. Są projekty za które płacimy od razu po planie, ale są też takie za które statyści dostają wypłatę np. 2 tygodnie, a nawet miesiąc po tym jak my dostaniemy pieniądze z produkcji, ale to wszystko zapisane jest w umowie - mówi właścicielka Agencji Aktorskiej.

d43qlcb

Pani Joanna uspokaja i wyjaśnia, że nie naruszono umowy z autorką wpisu na Facebooku, a pieniądze zostały już wysłane na jej konto. - Niektórzy chcą mieć wypłatę już, ale to nie jest możliwe. Zapisy w umowie mówią, że mamy określony czas na zrealizowanie przelewu. Ludzie piszący te komentarze w Internecie, często chodzą na plany, gdzie pieniądze dostają od razu po zrealizowanych zdjęciach. Potem z własnej woli przyjdą na inne nagranie i również oczekują wypłaty natychmiast. Niestety nie jest to możliwe, bo każda produkcja jest inna, dlatego w umowie są konkretne zapisy - dodaje właścicielka Agencji.

d43qlcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43qlcb