Trwa ładowanie...
d23v4t8

Agencja Fitch potwierdziła wysokie ratingi Małopolski

Województwo małopolskie ma mocne wyniki budżetowe wynikające z dobrego zarządzania strategicznego i finansowego - oceniła agencja ratingowa Fitch potwierdzając wysokie oceny kredytowe regionu. Wszystkie przyznane ratingi mają perspektywę stabilną.

Share
d23v4t8

Fitch Ratings potwierdził we wtorek ratingi Małopolski dla zadłużenia w walucie zagranicznej na poziomie "A-", dla zadłużenia w walucie krajowej na poziomie "A" oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie "AA+(pol)".

Według agencji potwierdzenie ratingów odzwierciedla mocne wyniki operacyjne i budżetowe Małopolski wynikające z dobrego zarządzania strategicznego i finansowego. Ratingi uwzględniają również umiarkowane zadłużenie, mocne wskaźniki długu oraz dobrą płynność.

Ratingi biorą pod uwagę także ryzyko pośrednie wynikające z sektora ochrony zdrowia, który może wymagać wsparcia finansowego ze strony województwa w średnim okresie.

d23v4t8

Zgodnie z budżetem na 2015 r. przyjętym pod koniec stycznia przez sejmik województwa, Małopolska będzie miała dochody na poziomie 1,072 mld zł i 1,183 mld zł wydatków. Na inwestycje przeznaczono w tym roku ponad 450 mln zł.

Jak zaznaczył marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, budżet realizuje Strategię Rozwoju Województwa Małopolskiego do 2020 roku i przewiduje kontynuację wykorzystania funduszy europejskich z kończącej się perspektywy finansowej UE oraz nowej na lata 2014-2020. Jego założenia zostały oparte na wskaźnikach makroekonomicznych zawartych w budżecie państwa.

d23v4t8

Podziel się opinią

Share
d23v4t8
d23v4t8