Trwa ładowanie...
d2b6gec

Agora dokonała odpisów, których wpływ na EBIT grupy to 15 mln zł w IV kw.

Warszawa, 03.02.2015 (ISBnews) - Agora dokonała odpisów aktualizacyjnych wartości aktywów trwałych, których łączny wpływ na skonsolidowany wynik operacyjny Grupy za czwarty kwartał 2014 r. wyniesie ok. 15 mln zł, podała spółka. Na powyższą kwotę składają się odpisy aktualizujące dotyczące dwóch miesięczników wydawanych przez Agorę.

Share
d2b6gec

?Powyższe koszty odpisów aktualizacyjnych mają charakter zdarzeń jednorazowych i obciążą skonsolidowane wyniki Grupy oraz wyniki jednostkowe Agory, za czwarty kwartał 2014 r. Będą miały również wpływ na wysokość odroczonego podatku dochodowego" - czytamy w komunikacie.

?Podkreślić należy, że zgodnie z wymogami Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej, Grupa przeprowadza testy na utratę wartości aktywów poszczególnych ośrodków generujących przepływy pieniężne ('cash generating unit') - w tym wypadku tytułów czasopism wydawanych w ramach pionu Czasopisma i Prasa Bezpłatna (należących do segmentu Prasa) nabytych przez Agorę, do których przypisana została określona wartość księgowa na dzień nabycia" - czytamy dalej.

Spółka zwróciła uwagę, że zgodnie z powyższymi wymogami nie jest możliwe kompensowanie ewentualnej nadwyżki wartości odzyskiwalnej zidentyfikowanej na jednym ośrodku generującym przepływy pieniężne w ramach tego samego segmentu biznesowego z ewentualnym niedoborem na innym.

d2b6gec

?W konsekwencji, odpisy na poszczególnych ośrodkach generujących przepływy pieniężne są dokonywane nawet jeśli nie ma konieczności dokonywania takich odpisów z punktu widzenia łącznej wartości aktywów całego segmentu" - podsumowano w informacji.

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej, "Metra" - największego polskiego dziennika bezpłatnego oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.

(ISBnews)

d2b6gec

Podziel się opinią

Share
d2b6gec
d2b6gec