Trwa ładowanie...
d9vere3
d9vere3

Agrocentrum z Łomży wnioskuje do UOKiK o zgodę na przejęcie Agrocentrum w Kolnie

Warszawa, 02.08.2016 (ISBnews) - Grupa Agrocentrum z siedzibą w Łomży złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Agrocentrum Sp. z o.o. z siedzibą w Kolnie, podał Urząd. 
Share
d9vere3

Wniosek złożono 1 sierpnia, sprawa jest w toku, podano w informacji.

Planowana koncentracja będzie polegała na nabyciu przez Grupę Agrocentrum Sp. z o.o. z siedzibą w Łomży 50% udziałów Agrocentrum Sp. z o.o. z siedzibą w Kolnie, w wyniku czego Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. uzyska współkontrolę nad Agrocentrum Sp. z o.o.

"Celem planowanej transakcji jest dalszy rozwój Grupy Agrocentrum na rynku poprzez zwiększenie potencjału gospodarczego, a tym samym zwiększenie produkcji i sprzedaży"- czytamy w komunikacie.

d9vere3

Zarówno Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. jak i Agrocentrum Sp. z o.o. produkują pełną gamę pasz dla drobiu, bydła i trzody chlewnej, tj. mieszanki, koncentraty i superkoncentraty.

UOKiK podkreślił,że rynek pasz dla zwierząt hodowlanych w Polsce jest rynkiem wysoko konkurencyjnym, działa na nim szereg podmiotów. Wśród nich są zarówno międzynarodowe koncerny takie jak Cargill, De Heus, czy Dossche jak i różnej wielkości krajowi producenci. Koncentracja z uwagi na niewielki potencjał obydwu przedsiębiorców nie będzie miała zauważalnego wpływu na stan.

(ISBnews)

d9vere3

Podziel się opinią

Share
d9vere3
d9vere3