Trwa ładowanie...
d3s72st
d3s72st

Ailleron ma w backlogu już 59% planowanych na ten rok przychodów

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - Ailleron ma w tegorocznym backlogu już 59% planowanych przychodów wobec 43% rok wcześniej, poinformował dyrektor finansowy Łukasz Jaśkiewicz. Dotychczasowe tempo rozwoju nie jest satysfakcjonujące i firma ocenia, że ma potencjał do przyspieszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3s72st

"Istotnie poprawiliśmy obecne backlogi. Relacja kontraktów pewnych do planowanych przychodów to blisko 60% na 2016 wobec 43% w tym samym czasie rok wcześniej. Stawiamy na sukcesywny wzrost eksportu - najważniejszego kierunku naszego rozwoju, który już stanowi prawie 30% naszej sprzedaży" - powiedział Jaśkiewicz podczas konferencji prasowej.

Prezes Ailleron Rafał Styczeń wskazał, że dotychczas wydano połowę z 6 mln zł pozyskanych w ubiegłorocznym IPO. Kwota 1,1 mln zł zainwestowana została w rozwój sprzedaży zagranicznej, a szczególnie w produkt Livebank, który - jak określił Styczeń - "zdobywa świat".

"Chcemy rozwijać funkcje tego produktu, tak aby oddział bankowy był w 100% zastępowalny" - stwierdził prezes.

d3s72st

W prace nad produktami zainwestowano kolejne 1,8 mln zł. Według słów Stycznia, można spodziewać się rozwoju sprzedaży w kolejnych krajach Azji, nowe umowy już zostały uzyskane w Polsce, ponadto oczekiwany jest wzrost w Niemczech i w krajach Nowej Europy.

Styczeń zapowiedział ponadto finalne połączenie ze spółką zależną Software Mind, a także potencjalne wydzielenie kompetencji medycznych do oddzielnej spółki.

"Dotychczasowe tempo (27% w ub.r.) nas nie satysfakcjonuje - wzrosty mogą być lepsze niż odnotowywane teraz. Stawiamy szczególnie na rozwój sprzedaży zagranicznej" - podsumował prezes.

Jak wskazał dyrektor finansowy Ailleron, firma ma pokrycie zadłużenia z tytułu obligacji zapadających za rok, ale nie wyklucza refinansowania tych papierów.

Ailleron (dawniej Wind Mobile) jest integratorem i dostawcą autorskich rozwiązań teleinformatycznych umożliwiających operatorom mobilnym oferowanie nowoczesnych usług i generowanie dodatkowych przychodów. Pod koniec września 2015 roku firma zadebiutowała na głównym rynku GPW po przejściu z NewConnect.

(ISBnews)

d3s72st

Podziel się opinią

Share
d3s72st
d3s72st