Trwa ładowanie...
dbubsel
03-06-2016 12:04

Airbus Helicopters testuje wirniki dla śmigłowców na Politechnice Łódzkiej

Warszawa, 03.06.2016 (ISBnews) - Airbus Helicopters sfinansował budowę zaawansowanego, pełnowymiarowego stanowiska do testowania wirników nośnych na Politechnice Łódzkiej, poinformowała firma.

Share
dbubsel

"Stanowisko zostało wykorzystane do przeprowadzenia badań i testów nowatorskich konstrukcji wirników dla przyszłych wiropłatów Airbus Helicopters, w ramach projektu przydzielonego rok temu przez spółkę Politechnice Łódzkiej i kilku lokalnym przedsiębiorstwom z sektora MSP" - czytamy w komunikacie.

Mające 12 metrów wysokości i średnicy stanowisko testowe pozwala na bardzo szczegółowe badania w warunkach zbliżonych do realnych. To unikatowe na skalę światową narzędzie tego typu, ponieważ umożliwia testowanie dwóch wirników równocześnie w bardzo zaawansowanych konfiguracjach, podano również.

"To pierwsze na świecie badania i testy wirników wykonane na taką skalę w tej konkretnej technologii. Jesteśmy zadowoleni, że do współpracy zaangażowaliśmy naszego stałego partnera - Politechnikę Łódzką. Teraz będziemy oceniać wyniki testów oraz możliwości zastosowania tej technologii w naszych przyszłych produktach" - powiedział wiceprezes wykonawczy Jean-Brice Dumont, cytowany w komunikacie.

To już ósmy projekt zlecony Politechnice Łódzkiej przez Airbus Helicopters, podkreśla firma. Zespół składający się z blisko 50-osobowego grona naukowców tej uczelni prowadzi prace m.in. nad nowoczesnymi wirnikami do śmigłowca hybrydowego, wałami napędowymi do dużych śmigłowców wielozadaniowych, rewolucyjnym systemem napędowym do małych śmigłowców, łopatami z kompozytów czy nowoczesnymi fotelami do śmigłowców, podsumowano w komunikacie.

Airbus Helicopters jest częścią Airbus Group. Firma zatrudnia ponad 22 tysiące osób na całym świecie. W 2015 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 6,8 mld euro.

(ISBnews)

dbubsel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbubsel
dbubsel