Trwa ładowanie...
dnbaagr
dnbaagr

Akademia Morska w Gdynii współpracuje z globalnym liderem spedycyjnym

Zatrudnianie absolwentów i staże dla studentów Akademii Morskiej w Gdyni przewiduje porozumienie o współpracy, podpisane przez uczelnię ze spółką MOL (Europe) B.V., jedną z największych na świecie firm spedycyjnych. W Gdańsku firma jesienią otworzy swoje biuro.
Share
dnbaagr

Swoje centrum usług wspólnych (będzie obsługiwać ładunki, księgowość i zarządzanie sprzętem spółki w Europie) w Gdańsku Mol (Europe) B.V. planuje otworzyć jesienią i zamierza zatrudnić ok. 60 osób.

Umowa o współpracy Akademii Morskiej i MOL (Europe) B.V. podpisano w środę na pokładzie "Daru Młodzieży" w Gdyni.

Rektor Akademii Morskiej w Gdyni prof. Piotr Jędrzejowicz nie ma wątpliwości, że "współpraca ze spółką stwarza nowe możliwości rozwoju zawodowego dla studentów". Poinformował, że ok. 60 absolwentów uczelni w ciągu najbliższych 2-3 lat zostanie zatrudnionych w gdańskim biurze spółki. Specjaliści z zakresu logistyki mają pracować przy obsłudze ruchu kontenerowego spółki. "To duża szansa dla studentów, bo jest to firma o światowej reputacji, oferująca dobre warunki zatrudnienia i rozwoju" - dodał. Firma ma oferować też możliwość odbywania staży dla 10 studentów rocznie, czyli dla jednej trzeciej rocznika specjalności logistyka. Podał, że w ramach współpracy uczelnia ma konsultować z firmą programy studiów.

dnbaagr

Dyrektor wykonawczy MOL (Europe) B.V. Jochen Veldmann powiedział PAP, że firma wybrała Trójmiasto na siedzibę swojego biura i nawiązała współpracę z uczelnią przede wszystkim z powodu dostępności doświadczonych specjalistów w zakresie logistyki i spedycji morskiej. "Znaleźliśmy tutaj doskonale wykształconych pracowników, idealnych dla naszej firmy" - zaznaczył.

MOL (Europe) B.V. jest europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines, oferującym możliwości logistyczne obejmujące transport drogowy, kolejowy, morski i lotniczy oraz magazynowanie i dystrybucję. Jest właścicielem lub operatorem floty około 958 statków, m.in. kontenerowych, do przewozu samochodów, gazowców, zbiornikowców oraz statków pasażerskich i innych. W ramach grupy działa ponad 400 podmiotów zatrudniających łącznie prawie 10 tys. osób na całym świecie.

Akademia Morska w Gdyni jest największą uczelnią morską w Polsce i jedną z największych w Europie. Na czterech wydziałach: mechanicznym, elektrycznym, nawigacyjnym, przedsiębiorczości i towaroznawstwa oferuje studia dla 8 tys. studentów.

dnbaagr

Podziel się opinią

Share
dnbaagr
dnbaagr