Trwa ładowanie...
d3e4whh

Akcje Kofama Koźle zadebiutują w poniedziałek na NewConnect

Warszawa, 27.01.2017 (ISBnews) - Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wyznaczył poniedziałek, 30 stycznia, jako dzień pierwszego notowania na NewConnect akcji Kofama Koźle, podała giełda. Kofama Koźle wprowadzi do obrotu 1 619 089 akcji zwykłych na okaziciela serii C1 i C2, które stanowią 18,63% kapitału, poinformowała spółka. 

Share
d3e4whh

"Pozyskane z emisji środki zwiększają kapitał pracujący spółki. To daje nam możliwość realizacji większej liczby zamówień i przyspieszyć część procesów. To dla nas szczególnie istotne, biorąc pod uwagę wprowadzane przez nas nowe technologie oraz plany rozwoju działalności eksportowej, powiedział prezes Norbert Polewka, cytowany w komunikacie.

Autoryzowanym doradcą spółki jest warszawska grupa doradczo-inwestycyjna Carda Consultancy, podano również.

"Kolejnym krokiem Kofama Koźle na rynku kapitałowym będzie prowadzony przez Carda Consultancy proces emisji publicznej z przejściem spółki na rynek główny" - czytamy w komunikacie.

Dzięki przeznaczeniu kapitału - pozyskanego w drodze emisji akcji serii C1 i C2 - na rozwój działalności operacyjnej, Kofama będzie mogła m.in. zwiększyć zarówno liczbę obsługiwanych kontraktów, jak również przyspieszyć ich realizację, podano również.

d3e4whh

"Przychody spółki jeszcze w 2012 roku wynosiły niecałe 19 mln zł, przy zysku EBITDA 0,76 mln zł. Natomiast w 2015 roku było to 32,5 mln zł przychodów i 3,48 mln zł zysku EBITDA. Daje to wzrost przychodów o 71,7% i zysku EBITDA o 357% w ciągu 3 lat. Spółka rozpoznaje największe przychody w ostatnich miesiącach roku, kiedy finalizowana jest większość zamówień, ale już po 3 kwartałach 2016 roku przychody przekroczyły 14,3 mln zł a EBITDA wyniosła 3,01 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Kofama Koźle specjalizuje się w produkcji maszyn o bardzo wysokich wymaganiach technologicznych stosowanych głównie w przemyśle wydobywczym, chemicznym i energetycznym. Współpracuje między innymi z takimi spółkami jak KGHM, Azoty, Famur i Mostostal-Zabrze, Andritz Separation, WOLFFKRAN Werk Brandenburg GmbH czy GEMCO Engineers B.V.

(ISBnews)

d3e4whh

Podziel się opinią

Share
d3e4whh
d3e4whh