Trwa ładowanie...
d2sbk1z
29-11-2016 17:29

Akcjonariusze CD Projekt zdecydowali o skupie akcji za maks. 250 mln zł

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze CD Projekt wyrazili zgodę na skup akcji własnych spółki w celu umorzenia za maksymalnie 250 mln zł, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

d2sbk1z
d2sbk1z

"Upoważnia się zarząd spółki do nabycia w pełni pokrytych akcji własnych spółki w celu ich późniejszego umorzenia, na następujących warunkach:

  1. Łączna kwota, która może zostać przeznaczona przez spółkę na nabycie akcji własnych wraz z kosztami ich nabycia, wyniesie nie więcej niż 250 000 000 zł
  2. Spółka może nabywać akcje własne w następujący sposób: (i) w transakcjach na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., (ii) w transakcji lub transakcjach poza rynkiem regulowanym, lub (iii) w drodze publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji własnych. [...] Akcje własne mogą być nabywane bezpośrednio przez spółkę lub za pośrednictwem firmy inwestycyjnej" - czytamy w uchwale. Uchwała uchyla uchwałę nr 22 zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z dnia 24 maja 2016 roku w tej samej sprawie.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.

(ISBnews)

d2sbk1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sbk1z