Trwa ładowanie...
duqzwgd

Akcjonariusze Ciechu za ogłoszeniem przerwy w obradach WZ do 15 maja (opis)

...

duqzwgd
duqzwgd

24.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze CiechuCiechu (Zobacz notowania spółki ») przegłosowali uchwałę zgłoszoną przez MSP o ogłoszeniu przerwy w obradach walnego do 15 maja do godz. 12.00.

Walne miało m.in. zdecydować o podziale zysku spółki za 2013 rok.

Pod koniec marca rada nadzorcza spółki głosowała nad propozycją zarządu, który proponował pozostawienie zysku za 2013 rok w firmie, jednak uchwała nie uzyskała wymaganej większości głosów.

"Uchwała nie zapadła, gdyż nie uzyskała wymaganej większości głosów" - informowano wówczas w raporcie.

duqzwgd

Zarząd spółki zdecydował wcześniej, że zarekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie zysku netto za 2013 rok w wysokości 100,7 mln zł w całości na kapitał zapasowy.

Od 25 marca trwają zapisy w wezwaniu na akcje CiechCiech, ogłoszonym przez KI Chemistry z grupy Kulczyka. Zapisy zakończą się 25 kwietnia. KI Chemistry chce kupić 66 proc. akcji CiechuCiechu po 29,5 zł za akcję.

Wzywający informował, że przekaże CiechowiCiechowi projekt umowy o strategicznej współpracy. Wskazywał też, że do czasu ustalenia ostatecznego planu reorganizacji CiechuCiechu niezbędne jest zobowiązanie zarządu do rekomendowania walnemu przeznaczenia całego zysku za rok obrotowy 2013 r. na kapitał zapasowy spółki.

Skarb Państwa posiada 38,72 proc. akcji spółki. Wśród dużych inwestorów w akcjonariacie znajdują się też OFE PZU Złota JesieńOFE PZU Złota Jesień (9,2 proc. akcji) i ING OFEING OFE (8,54 proc. akcji).

Ministerstwo Skarbu Państwa informowało, że przeanalizuje złożoną przez KI Chemistry ofertę. Wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił dziennikarzom, że resort przy podejmowaniu decyzji będzie kierować się nie tylko cenę, ale i możliwością docelowej sprzedaży całego swojego pakietu. (PAP)

morb/ pel/ jtt/

duqzwgd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duqzwgd